برنامه سفر ده روزه به ایتالیا

ایتالیا از جمله مقاصد گردشگری است که در لیست آرزوهای بسیاری از علاقه‌مندان به سفر قرار گرفته است. این کشور زیبا همه چیز را با هم دارد، از غذاهای خوشمزه گرفته تا کوههای بلند قامت، سواحل آرام و جاذبه‌های تاریخی. از همه مهم‌تر اینکه همانند برخی از کشورهای اروپایی که فقط پایتخت دیدنی دارند، تقریبا تمامی شهرهای ایتالیا دیدنی هستند و نمی‌توان در سفر به ایتالیا از آن‌ها گذشت. اما چه مدت زمان برای گشتن تمام مقاصد گردشگری این کشور دارید؟ معمولا اغلب افراد می‌توانند سفر ده روزه به اروپا داشته باشند. حال اگر تصمیم دارید در سفرتان به اروپا فقط از ایتالیا بازدید کنید این برنامه سفر ده روزه به ایتالیا می‌تواند به شما کمک کند بهترین استفاده را از تمامی روزهایتان ببرید.

برای افرادی که اولین بار است که به ایتالیا سفر می‌کنند احتمالا شهرهای رم، فلورانس و ونیز و چند شهر در این مسیر بتوانند مقاصد خوبی برای این برنامه ده روزه به ایتالیا باشد. در این ده روز این فرصت را دارید این سه شهر را کامل ببینید. این برنامه سفر را «سفر کلاسیک» می‌نامیم چرا که این سه شهر از کلاسیک‌ترین شهرهای ایتالیا محسوب می‌شوند.

برنامه سفر ده روزه به ایتالیا: بازدید از رم، فلورانس، توسکانی، چینکو تره، ونیز

نکته: شاید تصمیم بگیرید یک یا دو مقصد دیگر به این برنامه سفر اضافه کنید اما ما چنین توصیه‌ای به شما نمی‌کنیم چرا که به جای اینکه زمان کافی برای بازدید از همه دیدنی‌های این مناطق داشته باشید مجبور خواهید بود زمان بیشتری را در قطار بگذرانید.

روز ۱ و ۲- رم

معمولا سفر به ایتالیا از پایتخت آن رم آغاز می‌شود. بنابراین لازم است هنگامی که برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا اقدام می‌کنید بلیط خود را از رم تهیه کنید. برای تهیه بلیط سفرتان می‌توانید با شرکت ساحل شنی مشورت کنید چرا که شاید مجبور باشید بلیط رفت و برگشتتان را از دو شهر مجزا تهیه کنید بنابراین مطمئن شوید برای مدارک شما جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا کدام مناسب‌تر است.

روز اول به رم می‌رسید و هتلتان را تحویل می‌گیرید. معمولا روز اول زمان کافی برای بازدید از تمامی جاذبه‌های گردشگری رم نخواهید داشت. بنابراین کمی در شهر بچرخید تا با فضای شهر آشنا شوید. مهم‌ترین جاهایی که باید در رم از آن‌ها دیدن کنید کلئوسئوم رم، پانتئون و گالری هنری بورگس است. با توجه به اینکه هتلتان را در کدام نقطه از شهر رزرو کرده‌اید احتمالا بتوانید برخی از این جاذبه‌ها را در همان روز اول ببینید. علاوه بر اینها، بازدید از واتیکان نیز از جمله کارهاییست که در سفر به رم انجام می‌شود. واتیکان فاصله چندانی با رم ندارد بنابراین می‌توانید خودتان یا بهمراه تور به این مقصد بروید. می‌توانید روز دوم سفرتان را به بازدید از واتیکان اختصاص دهید چرا که یک روز کامل در اختیار خواهید داشت.

روز ۳ و ۴ و ۵- فلورانس و توسکانی

شب دوم را نیز در رم سپری کنید و صبح زود روز سوم به ایستگاه قطار بروید تا به سمت فلورانس حرکت کنید. از رم تا فلورانس با قطار ۱٫۵ ساعت راه است بنابراین اگر صبح زود حرکت کنید زمان کافی برای بازدید از فلورانس خواهید داشت.

در این برنامه سفر ده روزه به ایتالیا سه روز به بازدید از فلورانس و توسکانی اختصاص یافته است. بازدید از فلورانس حداقل یک روز کامل زمان لازم دارد. همچنین یک روز کامل نیز گشتن تپه‌ها و پستی بلندی‌های توسکانی زمان می‌برد و اگر دوست داشتید می‌توانید در این بین از شهر سیه‌نا نیز دیدن کنید چرا که در همین سمیر قرار دارد. توسکانی پر از شهرهای کوچک و تاکستان‌های دیدنی است که می‌توانید به انتخاب خود روز پنجم سفرتان را به آن اختصاص دهید.

برای اینکه به توسکانی بروید ما پیشنهاد می‌کنیم ماشین کرایه کنید. هرچند تورهای روزانه‌ای نیز از فلورانس شما را به توسکانی خواهند برد. هرچند تورها معمولا برایتان راحت‌تر خواهند بود اما از طرفی کرایه کردن ماشین به شما استقلال بیشتری داده و موجب می‌شود بهتر بتوانید زمانتان را برای خودتان تنظیم کنید.

روز ۶ و ۷- چینکو تره (پنج سرزمین)

صبح روز ششم از سفر ده روزه به ایتالیا از فلورانس به سمت چینکو تره حرکت کنید. به ایستگاه قطار بروید. گزینه‌های متعددی برای این کار دارید. می‌توانید مستقیم به این نواحی سفر کنید که تقریبا دو ساعت طول می‌کشد یا در این مسیر سری به شهر پیزا بزنید. چند ساعت در این شهر بچرخید و از برج مشهور آن دیدن کنید. هرچند این توقف در این برنامه سفر ده روزه به ایتالیا نیست اما اگر بخواهید می‌توانید با تنظیم کردن صحیح برنامه سفرتان به این شهر هم سفر کنید اما از سوی دیگر زمان کمتری برای گشتن هر پنج شهر منطقه چینکو تره خواهید داشت.

اگر بخواهید مستقیما به چینکو تره بروید باید در ایستگاه La Spezia از قطار پیاده شوید و با یک قطار محلی به یکی از پنج شهر این منطقه بروید. از این ایستگاه تا اولین شهر که ریوماگیوره است تقریبا ده دقیقه زمان میبرد.

چینکو تره بسیار رویایی است که شامل پنج شهر خوش منظره که در کنار سواحل مدیترانه قرار گرفته‌اند می‌شود. این شهرها در کنار هم قرار گرفته‌اند و میتوان پیاده آن‌ها را گشت اما زمانبر خواهد بود. می‌توانید با استفاده از همان قطار محلی به هر یک از این شهرها سر بزنید یا فقط یک یا دو شهر مشهور آن را در برنامه سفر ده روزه به ایتالیای خود قرار دهید. شب را در یکی از این شهرها سپری کنید تا روز بعد به مقصد بعدیتان که ونیز است حرکت کنید. ما توصیه می‌کنیم در ریوماگیوره بمانید چرا که به ایستگاه قطار نزدیک‌تر خواهید بود.

روز ۸ و ۹- ونیز

صبح روز هشتم از چینکو تره به ونیز حرکت کنید. به همان ایستگاه La Spezia بروید. متاسفانه از اینجا برای ونیز قطار مستقیم وجود ندارد و باید به میلان یا فلورانس بروید و از یکی از این دو شهر مستقیما به ونیز برسید. با توجه به اینکه کدام مسیر را انتخاب می‌کنید سفر شما از چینکو تره به ونیز ممکن است بین ۴ تا ۶ ساعت طول بکشد. برای اینکه زمان کافی برای گشتن ونیز داشته باشید صبح زودتر حرکت کنید و مسیر کوتاه‌تر را انتخاب کنید. در بهترین حالت احتمالا بعد از ظهر به ونیز برسید.

معمولا یک روز برای گشت و گذار در ونیز و بازدید از تمامی جاذبه‌های دیدنی آن کافیست. اما اگر دوست داشته باشید زمان بیشتری را در این شهر روی آب سپری کنید روز نهم هم در ونیز بمانید. هرچند می‌توانید در برنامه سفر خود سفر به مورانو یا بورانو را که در نزدیکی ونیز هستند در برنامه قرار دهید. یا صرفا فقط زمانتان را به قایق سواری در میان کانال‌های شهر ونیز اختصاص دهید.

روز دهمبازگشت به خانه

روز دهم سفرتان روز بازگشت به خانه است. با توجه به اینکه بلیط برگشتتان را از ونیز گرفته‌اید یا رم برنامه‌ریزی کنید تا به موقع به پروازتان برسید. اگر برگشتتان را از رم گرفته‌ایدچرا که اغلب مواقع بلیط رفت و برگشت از یک شهر گرفته می‌شودمی‌توانید از ونیز با هواپیما به رم بازگردید و به پروازتان برسید. باز هم بستگی دارد پروازتان چه ساعتی باشد شاید چند ساعت بیشتر برای گشت و گذار در شهر رویایی رم داشته باشید و بتوانید با دلی سیر از این شهر افسانه‌ای خداحافظی کنید.

بهترین زمان سفر به ایتالیا چه زمانی است؟

حال که تصمیم دارید به ایتالیا سفر کنید بهتر است بتوانید برنامه سفرتان را به درستی بچینید. دانستن اینکه چه فصلی می‌خواهید به ایتالیا بروید می‌تواند در برنامه شما برای گرفتن ویزای شینگن نیز تاثیر بگذارد چرا که باید حداقل چهار ماه زودتر از زمانی که برای سفرتان در نظر گرفته‌اید نسبت به گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید.

معمولا بهار و پاییز بهترین زمان سفر به ایتالیا هستند. در این دو فصل آب و هوای ایتالیا دلنشین و خوب است و تمامی مقاصدی که در این برنامه سفر ده روزه به ایتالیا لیست شد آب و هوای مناسبی خواهند داشت. تابستان هم یکی از پرترددترین زمان‌های سفر به ایتالیا محسوب می‌شود. اغلب خود ایتالیایی‌ها نیز تابستان را به شهرهای ساحلی نظیر پنج شهر چینکو تره می‌روند بنابراین باید انتظار سواحل بسیار شلوغ و پرترددی را داشته باشید در عین حال همه چیز هم گرانتر از معمول خواهد بود. عید پاک و کریسمس نیز جزو زمان‌های شلوغ سال برای سفر به ایتالیا است.

چطور ویزای شینگن ایتالیا بگیریم؟

جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا باید ابتدا نسبت به گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید. ارسال درخواست برای گرفتن وقت سفارت کار دشواری نیست اما ما توصیه می‌کنیم از ابتدای کار تا انتهای آن را به شرکت‌های اخذ ویزای شینگن نظیر ساحل شنی بسپارید تا مطمئن باشید تمامی مراحل کار به درستی و با دقت تمام پیش می‌رود. همچنین مشاوره گرفتن از چنین شرکت‌هایی شما را نسبت به قوانین جدید و مدارک جدید مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن آگاه می‌سازد و موجب می‌شود درصد احتمال گرفتن ویزای شینگن برای شما بالاتر برود.

همراه اول