تأثیر مدل پرده در زیبایی دکوراسیون منزل

قبل از این‌که در رابطه با تأثیر مدل پرده در زیبایی دکوراسیون منزل صحبت کنیم لازم می‌دانیم تا این موضوع را در طول تاریخ بررسی کنیم.

تاریخچه پرده

پرده در لغت به معنای پوششی است مابین دو فضا و جداکننده دو محیط که از ابتدای پیدایش آن به همین عنوان استفاده می‌شده است. با گذر زمان از پرده به عنوان زیبا‌کننده محیط نیز استفاده‌شده است که البته در زمان حال به یکی از ارکان اصلی دکوراسیون تبدیل‌شده است.

اولین دوره استفاده از پرده

از تاریخ اولین دوره استفاده از پرده به‌طور دقیق نمی‌توان گفتگو کرد، چرا که پارچه تجزیه‌پذیر است و هیچ تصویری و نشان دقیقی از تمدن‌های گذشته وجود ندارد که نشان دهد، آیا از پرده استفاده می‌شده است یا خیر.

اما شواهدی نشان می‌دهد که مصریان باستان، حدود ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، از پوست حیوانات به عنوان پرده استفاده می‌کرده‌اند. هم‌چنین شواهدی موجود است که رومیان و یونانیان از پرده به عنوان جدا‌کننده اتاق‌ها استفاده می‌کرده‌اند. دلیل اصلی این‌که در گذشته از پرده استفاده کمتری می‌شده است این است که پنجره اتاق‌ها بسیار کوچک بوده و فقط جهت تهویه هوا از آن استفاده می‌شده است.

با گذر زمان و پیشرفت در ساخت‌وساز به این نتیجه رسیدند که از پنجره می‌توان جهت نورگیری نیز استفاده نمود. به همین دلیل پرده از جدا‌کننده به جلوه‌دهنده تغییر کاربری داد.

تأثیر مدل پرده در زیبایی دکوراسیون

تأثیر پرده در دکوراسیون و زیبایی محیط پذیرایی، اتاق‌ها و حتی آشپزخانه را نمی‌توان نادیده گرفت و یکی از اجزاء جداناپذیر دکوراسیون می‌باشد که باید در انتخاب سبک، جنس و رنگ آن بسیار دقت شود.

در برخی مواقع در ساختمان‌هایی که هیچ‌گونه سبکی ندارند، پرده می‌تواند به محیط خانه شما سبک بدهد تا شما از آن سبک برای تهیه دیگر اجزاء دکوراسیون پیروی کنید.

پرده پذیرایی کلاسیک

سبک کلاسیک یک سبک تجملاتی می‌باشد که در آن از پرده‌های چند لایه، مبلمان آنتیک، چوب‌های منبت‌کاری‌شده استفاده می‌شود. در پرده پذیرایی این سبک به نام پرده سلطنتی شناخته‌شده است؛ که در آن پرده‌ها به‌طور معمول از چهار لایه زیر پرده، زمینه، دکور سایه و دکور اصلی کار برده می‌شود.

پرده پذیرایی کلاسیک

تصویر بالا نمونه‌ای از پرده پذیرایی کلاسیک می‌باشد که در آن از چهار لایه ذکر‌شده استفاده‌شده است که برای آشنایی بیشتر شما با لایه‌ها در ادامه هر کدام از لایه‌ها توضیح داده‌شده است.

لایه پشت پرده‌ای از حریر ساده نازک استفاده‌شده است که کل عرض پنجره را در بر می‌گیرد. لایه زمینه اصلی از حریر گلدار طلایی ترک استفاده‌شده، همان‌طور که مشاهده می‌نمایید این لایه نیز کل عرض پنجره را پوشانده است. لایه دکور سایه در سمت چپ و راست پنجره نصب‌شده است و از مخمل طلایی دوخته‌شده که لبه‌های یراق دوزی‌شده و لایه دکور اصلی که بر روی دکور سایه می‌باشد نیز سمت چپ و راست پنجره نصب‌شده و از پارچه ساتن ترک با گل‌های طلایی دوخته‌شده است.

در برخی مواقع برای این‌که پرده پذیرایی زیباتر شود، مانند تصویر بالا از قاب پرده نیز استفاده می‌شود. قاب پرده کار برده‌شده در این عکس مدل روسی می‌باشد که هم‌رنگ پرده تولید‌شده است.

پرده پذیرایی مدرن

این سبک یک سبک عملگرا می‌باشد و اجزاء تشکیل‌دهنده آن بیشتر جنبه کاربردی دارند تا جنبه تجملاتی به همین دلیل از افراط و استفاده بی‌مورد از لایه‌های اضافی در آن جلوگیری می‌شود.

پرده پذیرایی مدرن

پرده‌ای که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید نمونه‌ای از یک پرده پذیرایی مدرن می‌باشد.

در این مدل به‌طور کلی دو لایه پرده کار برده‌شده است، که هر دو لایه جز اصلی‌ترین لایه‌ها می‌باشند. یعنی لایه زمینه اصلی که از پارچه کتان استفاده‌شده تا نیازی به پشت پرده‌ای نباشد و لایه دکور اصلی که از پارچه مخمل کالیفرنیا استفاد‌شده و مدل دوخت این پرده به‌صورت پانچ و پلیسه می‌باشد که یکی از مدل دوخت‌های مدرن است.

پرده پذیرایی رومن

بر خلاف دو مدل پرده پذیرایی کلاسیک و مدرن، پرده پذیرایی رومن سبک دکوراسیون نیست، بلکه یک مدل دوخت است که در هر دو سبک گفته‌شده کاربرد دارد. از این مدل پرده با انتخاب پارچه‌ای مناسب می‌توان برای سبک کلاسیک و سبک مدرن استفاده نمود.

پرده پذیرایی رومن

عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید یک مدل پرده پذیرایی رومن می‌باشد که با انتخاب پارچه مناسب در یک محیط مدرن از آن استفاده‌شده است.

در این تصویر از دو لایه پرده با پارچه ساتن ضخیم برای دوخت رومن و دوخت دکور پانچ استفاده‌شده است.

پرده پذیرایی رومن سبک کلاسیک

و اما این تصویر نمونه‌ای از یک مدل پرده پذیرایی رومن برای سبک کلاسیک می‌باشد.

همان‌طور که می‌بینید در این پرده از چهار لایه پرده استفاده‌شده است. یک لایه آستری و یک لایه حریر گلدار که برای دوخت رومن از آن استفاده‌شده است. یک لایه مخمل برای دکور سایه و یک لایه مخمل طرح‌دار برای دکور اصلی استفاده‌شده است.

مجموعه پرده ادریس با سابقه‌ای بالغ بر ۱۵ سال و به کارگیری کادری مجرب با ارائه بهترین مدل‌ها و پارچه‌های پرده‌ای آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشد و در جهت حفظ آرمش مشتریان و جلوگیری از رفت‌وآمد به اماکن شلوغ و بازارها با ارسال نمونه پارچه‌ها همراه با یک مشاور زبده به‌صورت رایگان به منزل مشتری اقدام نموده است.

مشاوره رایگان در زمینه خرید پرده

شما می‌توانید برای هماهنگی و استفاده از خدمات پرده ادریس با شماره‌های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ و ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ تماس حاصل نمایید.

هم‌چنین جهت حضور در فروشگاه و مشاهده نمونه‌ها می‌توانید با شماره‌های ۵۵۸۷۲۷۷۰ و ۵۵۸۶۷۹۹۸ تماس بگیرید.

همراه اول