جملات الهام‌بخش میثم شکری ساز درباره موفقیت

می‌گویند سخنی که از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند.

جملات بزرگان جذاب‌اند، ما را با دنیای درونی گویندگانشان آشنا می‌کنند، از شکست‌ها و موفقیت‌هایشان حکایت دارند و اگر ملکه ذهنمان شوند، نتایجی مشابه برایمان به بار می‌آورند.

به خصوص اگر این جملات از زبان افرادی گفته شود که خودشان آن‌ها را زندگی کرده باشند، طعم شکست‌ها و ناامیدی‌ها را چشیده باشند و زخم‌های روزگار و سختی‌ها بر تنشان ردپایی از خود برجای گذاشته باشند.

میثم شکری ساز

کارآفرین‌ها، انسان‌هایی بزرگ و تأثیرگذارند، دنیا را با فعالیت‌هایشان جای زیباتری برای زندگی می‌کنند، زندگی روزمره را با نوآوری‌هایشان برایمان ساده‌تر می‌کنند و ضمناً با ایجاد مشاغل مختلف، به پویایی و سلامت اقتصاد کشورشان کمک می‌کنند.

این بار درباره کارآفرینی صحبت می‌کنیم که حتی وقتی هنوز به دهه چهارم زندگی نرسیده بود، طعم موفقیت‌های بزرگ را چشید.

دکتر میثم شکری ساز یکی از کارآفرینان نمونه کشوری است که اکنون، مؤسس و صاحب هولدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگی است و توانسته برای صدها نفر شغل ایجاد کند.

این‌بار به پای صحبت‌های ایشان می‌نشینیم و جملات میثم شکری ساز را سرلوحه اهداف و کارهایمان قرار می‌دهیم. امید است پا جای پای این بزرگان گذاشته و راهشان را ادامه دهیم.

جملات دکتر شکری ساز را در سه پرده: «موفقیت و شکست»، «امید و ناامیدی» و «مدیریت و رهبری» می‌خوانیم.

جملات میثم شکری ساز در مورد شکست و موفقیت

– دنیا جای کسانی است که به جای تمرکز بر روی شکست‌های خود، فقط به هدفشان فکر کرده‌اند.
– وقتی پیروز شدی، برای هیچ‌کس مهم نیست که چندبار شکست خوردی؛ همه درباره موفقیت تو حرف می‌زنند!
– فرد موفق، شکست‌خورده‌ای است که تسلیم ترس از شکست نشده است.
– شاید فکر کنید افرادی که انگیزه ما را کاهش می‌دهند، قدرتمند هستند! حقیقت این است که آن‌ها قدرتمند نیستند، بلکه ما توان مدیریت رنجش‌هایمان را نداریم. ما باید آن‌قدر خودمان را بزرگ کنیم، آن‌قدر خودمان را گسترش بدهیم که دچار این مشکلات نشویم و با این رنجش‌های کوچک از مسیرمان دور نشویم. خودتان را تجهیز کنید و نشان دهید یک قهرمان هستید!
– انسان‌های بزرگ، همیشه با مخالفت انسان‌های عادی روبرو می‌شوند.

جملات میثم شکری ساز در مورد امید و ناامیدی

– ایده‌های شاید اولش احمقانه به نظر برسند؛ ولی با کمی دست‌کاری، می‌توانند به راه‌حل‌های خلاقانه و عالی تبدیل شوند.
– آدم‌ها شکست نمی‌خورند؛ بلکه فقط تلاش‌کردن را متوقف می‌کنند.
– اگه کسی به شما فرمول یک خطی ارائه داد، به صداقتش شک کنید!
– زندگی، بازیِ وصل کردن نقطه‌هاست! کسی که بتواند مرتب‌تر این نقطه‌ها را به هم وصل کند، قطعاً موفق‌تر است. نقشه را دنبال کنید، به برنامه‌هایتان عمل کنید و حواستان به رد پاها باشد.
– در زندگی با هزاران صعود و سقوط مواجه می‌شویم. فقط رسیدن به مقصد مهم نیست، چون زندگی یک سفر اکتشافی و ماجراجویی است. روزهایی در نوک قله‌هاییم و روزهایی در قعر چاه! دگرگونی، جزئی از زندگی است، ناامید نشوید.
– اگر قرار باشد با هربار از دست دادن، معنای زندگی از دست برود، هیچ مورچه‌ای، هیچ دانه‌ای را به مقصد نمی‌رساند.
– ما انسان‌ها، بی‌امید، مردگان متحرکیم. وقتی آن‌چه را می‌خواستید به‌دست نیاوردید ناامید نشوید، از کجا معلوم چیزهای بهتر، روزهای روشن‌تر و رؤیاهای بیدارتر در مسیر رسیدن به شما نباشد؟

– پیشرفت‌های روزانه و کوچک، کلید رسیدن به نتایج بلندمدت و شگفت‌انگیز در آینده هستند. از قدرت عادات کوچک در زندگی غافل نشوید.
– یادمان باشد که سفرهای چندین هزار کیلومتری، تنها با اولین قدم آغاز می‌شود، از عادت‌های ساده و کوچک برای رقم‌زدن کارهای بزرگ استفاده کنید.

جملات میثم شکری ساز در مورد مدیریت و رهبری

– فقط یک مدیر خلاق می‌تواند فرهنگ ابتکار را به کارمندها آموزش دهد، با اطمینان شرکت را مدیریت کند، همیشه آماده یادگیری باشد و در موقعیت‌های مناسب ریسک کند.
– هیچ‌گاه خودتان را برای کشف موارد جدید و خلاقیت‌های تازه، متوقف نکنید!
– ‌نیروی انسانی، مهم‌ترین رکن و ستون یک سازمان است! مدیریت ربطی به پول ندارد، بلکه مربوط به افرادی است که در اختیار دارید و این‌که چطور این افراد را هدایت کنید.
– یک رهبر خوب و مدیر موفق فقط خوب سخنرانی نمی‌کند و مدعی نیست که محبوب و مشهور است؛ بلکه نتایجی که به بار آورده او را محبوب و مشهور می‌کند.
– شما به عنوان یک مدیر، اولویت اولتان باید تیم شرکت و نیروی انسانی‌تان باشد. عملکرد آن‌ها، رضایت مشتریان را تأمین می‌کند. پس برای جلب رضایت مشتری، اول نیروی انسانی‌تان را بهینه و راضی کنید.
– شکست را به معنای پایان کار تصور نکنید، حتی در بهترین حالت ممکن هم با شکست‌هایی مواجه خواهید شد، اگر شخصیت قوی و جان سختی نداشته باشید، ناامید شده و از ادامه‌دادن منصرف خواهید شد. یادتان باشد حتی برترین کارآفرین‌ها نیز خصوصاً در ابتدای کار خود با شکست‌هایی جدی مواجه بوده‌اند.
– اگر هدفتان فقط کسب سود باشد، برای باقی ماندن نامی نیکو، کافی نیست! تلاش کنید در جامعه بهبود ایجاد کنید. ببینید چطور متناسب با نوع کسب‌وکارتان، می‌توانید مشکلی را حل کنید.
– اجازه ندهید چیزی مانع از ارتباط سازنده و مداوم با خانواده‌تان باشد. با یک برنامه‌ریزی درست، می‌توانید هر دو بخش مهم زندگی را در کنار هم به خوبی حفظ کنید و ارتقا دهید. خانواده، نسخه دومی ندارد.
– امروزه اگر می‌خواهید رهبری مهم و توانمند شوید، نیاز به قدرت بسیار زیاد و اختیارات گسترده ندارید. کافی است فردی با نفوذ و تأثیرگذار باشید.

همراه اول