شرایط خرید بلیط هواپیما در دوران کرونا چیست

خرید بلیط هواپیما در دوران کروناهمان‌طورکه می‌دانید کرونا در مدت کمی همه دنیا را درگیر کرد و به‌طبع ایران هم مثل بقیه کشورها با این ویروس درگیر شد. کرونا شرایط خاصی را ایجاد کرد و مردم مجبور به تغییر سبک زندگیشان شدند. این ویروس روی مسافرت‌ها تأثیر زیادی داشت و باعث شد بسیاری از آژانس‌های هوایی و ایرلاین‌ها متضرر شوند.

ایرلاین‌ها برای حفظ سلامت مسافران شرایط کاری خود را تغییر دادند. بسیاری از مردم می‌پرسند که برای خرید بلیط هواپیما باید چه‌کار انجام دهیم؟ ما در این مطلب به سؤال شما جواب خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید. هم‌چنین در ادامه یک وب‌سایت معتبر برای خرید بلیط لحظه آخری هواپیما به شما معرفی می‌کنیم.

شرایط پروازهای داخلی

مسئولان سازمان هواپیمایی کشور، برای حفظ سلامت مسافرها و پیشگیری از شیوع کرونا قوانین جدیدی وضع کرده‌اند و همه ایرلاین‌ها موظف به انجام آن‌ها شده‌اند. مثلاً اگر تا ۱۴ روز قبل از سفر، تست شما مثبت باشد، اجازه سفر نخواهید داشت. ممکن است برای برخی از مسافران سؤال پیش بیاید آیا برای مسافرت‌های داخلی هم باید تست کرونا داد؟ خیر، ممکن است مشاهده شود که شخصی در فرودگاه تب یا دیگر علائم کرونا را داشته باشد، آن‌وقت این شخص از سفر منع خواهد شد. استفاده ماسک در فرودگاه الزامی است و اگر شخصی این قانون را رعایت نکند، اجازه سفر به او داده نخواهد شد.

خرید بلیط هواپیما در دوران کرونا

آزمایشگاه‌های مورد تأیید ایرلاین‌ها

آزمایشگاهایی که در ادامه نام برده می‌شوند، به تأیید همه ایرلاین‌های کشور رسیده‌اند. آزمایشگاه‌های ماهان، ایران ایر، قشم ایر، معراج، ویراش و آتا آزمایشگاه‌های مورد تأیید سازمان هواپیمایی هستند. اگر شما می‌خواهید با هواپیما به مسافرت بروید، باید در این آزمایشگاه‌ها تست دهید تا اجازه سفر به شما داده شود. درصورتی‌که پاسخ تست از دیگر آزمایشگاه‌ها را داشته باشید، ایرلاین مربوطه آن را از شما قبول نمی‌کند. پس بهتر است چند روز قبل از سفر به این آزمایشگاه‌ها رفته و تست کرونا دهید.

شرایط پروازهای خارجی

چون شما در پروازهای خارجی به کشور دیگری سفر می‌کنید، طبیعی است که شاهد سخت‌گیری‌های بیشتری باشید. ممکن است کسی بدون انجام تست با هواپیما به سفر برود، این شخص بعد از رسیدن به مقصد ۱۴ روز قرنطینه خواهد شد و بعد اجازه گشت‌وگذار در شهرها به او داده می‌شود. با شیوع ویروس کرونا ساعت پذیرش فرودگاه هم تغییر کرده است. مسافران باید حداقل چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند و مراحل پذیرش تا یک ساعت قبل از پرواز انجام خواهد شد.

آزمایشگاه‌های مورد تأیید ایرلاین‌های خارجی

ایرلاین‌های خارجی ۱۶ مورد از آزمایشگاه‌های ایران را تأیید کرده‌اند که در ادامه هشت مورد از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. آزمایشگاه‌های ترکیش، قطر، سلام ایر، فلای دوبی، امارات، فری برد، ایر عربیا و آرمانیا آزمایشگاه‌هایی هستند که به تأییدیه ایرلاین‌های خارجی رسیده‌اند. قبل از رزرو بلیط هواپیما چارتر یا سیستمی به نوع ایرلاین توجه داشته باشید. شما می‌توانید از پشتیبانی آژانس مربوطه درباره آزمایشگاه مورد تأیید سؤال بپرسید.

خرید بلیط هواپیما در دوران کرونا

مطمئن‌ترین وسیله برای مسافرت

مطمئن‌ترین وسیله برای مسافرت مخصوصاً در دوران کرونا قطار است. در قطار هر خانواده می‌تواند کوپه‌ای شخصی برای خود داشته باشد و غذاهایی بسته‌بندی‌شده دراختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. کوپه‌های قطار بعداز هر مسافرت با مواد ضدعفونی‌کننده، استرلیزه خواهد شد. یکی‌دیگر از ویژگی‌های قطار مسیر کم‌خطر آن است.

برای عبور قطار، مسیرهایی انتخاب می‌شود که احتمال خطر در آن‌ها بسیار کم باشد. بعد از قطار، هواپیما بیشترین امنیت پرواز را دارد. کابین هواپیما هم بعد از هر مسافرت ضدعفونی‌ خواهد شد و غذاهایی مطمئن در اختیار مسافران قرار می‌گیرد؛ ولی چون همه مسافران در یک محیط هستند، احتمال خطر ابتلا به کرونا افزایش پیدا می‌کند.

مقایسه شرایط کرونا با شرایط معمولی

در دوران کرونا قیمت همه بلیط‌ها، چه بلیط هواپیما چارتر و چه سیستمی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد. بلیط هواپیما در دوران شیوع کرونا بسیار ارزان‌شده و قیمت آن نسبت به بلیط لحظه آخری هواپیما در روزهای گذشته هم کم‌تر‌شده است. این را هم درنظر داشته باشید که به هرکجا سفر کنید، مسافران کمی در آن وجود دارند. شما می‌توانید با خیال راحت از همه جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید. یکی از اصلی‌ترین مشکلات کرونا ترس مبتلا شدن است. یعنی وقتی شما به مسافرت می‌روید، همیشه استرس این را دارید که نکند به کرونا مبتلا شوید.

با شیوع کرونا مشکلات زیادی برای مردم به‌وجود آمد؛ اما شما با انتخاب یک آژانس معتبر می‌توانید سفری کم‌خطر و ایمن داشته باشید. در علی بابا انواع بلیط‌ها، از جمله بلیط لحظه آخری هواپیما، بلیط هواپیما چارتر و… قابل خریداری هستند. مطمئن باشید این آژانس کم‌ترین قیمت بازار را به شما ارائه می‌دهد. اگر تجربه رزرو بلیط هواپیما از این وب‌سایت را داشته‌اید، نظراتتان را درباره آن با ما درمیان بگذارید.

همراه اول