آخرین اخبار بین‌الملل
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

ایران بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران با جدیت بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه و احترام به حاکمیت ملی این کشور و جلوگیری از تشدید بحران انسانی تاکید دارد.
ترکیه۲

عملیات عفرین با روسیه هماهنگ شده است/نگرانی‌های ایران را مدنظر قرار خواهیم داد

نخست وزیر ترکیه: تجهیزات و نیروهای مسلح ترکیه از مرز هاتای وارد عفرین شدند.تمامی مراحل عملیات عفرین با روسیه مطرح شده و مورد توافق دوطرف قرار گرفته است.
ترکیه

تجاوز نظامی ترکیه به عفرین سوریه

ارتش ترکیه با تجاوز نظامی به منطقه عفرین در شمال غرب سوریه، عملیات موسوم به شاخه زیتون را آغاز کرد.
ماتیس

اعلام استراتژی نظامی جدید آمریکا / توهین آشکار وزیر دفاع آمریکا به ایران

وزیر دفاع آمریکا در اعلام استراتژی نظامی جدید آمریکا، چین و روسیه را بزرگترین تهدیدهای آمریکا برشمرد و در توهینی آشکار از ایران به عنوان یاغی یاد کرد.
موشک

شلیک موشک به پدافند هوایی عربستان در نجران

یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن، صبح امروز یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد به سمت مقر پدافند هوایی عربستان در نجران واقع در جنوب این کشور شلیک کردند.
تیلرسون
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی خصمانه:

برای پایان بحران سوریه باید نفوذ ایران قطع شود!

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی خصمانه و تکراری علیه کشورمان، مدعی شد که بخشی از راه حل پایان بحران در سوریه، قطع نفوذ ایران در سوریه است.
صلاح الدین

کناره گیری حزب اتحاد اسلامی از کابینه تشکیلات کردستان عراق

سومین حزب بزرگ سیاسی در کردستان عراق، به دنبال تشدید اختلافات، از کابینه کنونی تشکیلات اقلیم کردستان عراق کناره گیری کرد.
پارلمان اروپا

نشست پارلمان اروپا درباره ایران

پارلمان اروپا ، چند هفته پس از پایان یافتن آشوبی که در چند شهر ایران جرقه خورده بود، نشستی با موضوع بررسی این ناآرامی‌ها برگزار کرد.
اعراب و ایران

دومین کنفرانس بین المللی «اعراب و ایران»

دومین کنفرانس بین المللی «اعراب و ایران» با حضور اندیشمندان برجسته ای از کشورهای عربی و ایران، فردا در بیروت گشایش می یابد.
کره

نشست ۲۰ کشور جهان در کانادا برای بررسی بحران کره‌شمالی بدون حضور چین!

وزرای امور خارجه ۲۰ کشور در حالی برای بررسی وضعیت کره شمالی از طریق فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک، در ونکوور حضور می‌یابند که چین به عنوان عامل کلیدی در حل بحران، در این نشست غیبت دارد.
تبلیغات