شیراز و جاذبه‌های گردشگری آن

شیراز شهر شعر و ادب ایران که در جهان شهرت جهانی دارد به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران تبدیل شده که هرساله به خصوص در فصل بهار و تابستان پذیرای تعداد بسیاری توریست از سراسر ایران و جهان است. شیراز که مهد تاریخ ایران عزیزمان است دارای تعداد بیشماری جاذبه‌ی گردشگری و تفریحی و تاریخی است که هر کدام جایگاه ویژه‌ای درمیان گردشگران و توریست‌ها دارد. ساحل شنی چندین سال مفتخر به اجرای بهترین تورهای شیراز با بهترین خدمات گردشگری است. برای آگاهی از نرخ تور شیراز و زمان آن با کادر مجرب ساحل شنی تماس بگیرید. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم تا با ما در این مطلب گردشگری همراه باشید تا تعدادی از جاذبه‌های گردشگری شیراز را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.

معرفی جاذبه‌های گرشگری شیراز

شیراز مهد تاریخ و دوره‌ی پر شکوه ایران است. تخت جمشید، بنای با شکوه ایران که مربوط به دوره‌ی هخامنشیان است در این شهر زیبا واقع شده است. در نزدیکی تخت جمشید آرامگاه داریوش بزرگ نیز قرار دارد که می‌توانید ساعاتی را غرق در تاریخ باشید.

مسافران تور شیراز بیشتر اهل ادب و شعر هستند. مسافرانی که بدون شک حافظ و سعدی بزرگ را میشناسند و شعرهای زیبای آن‌ها انس گرفته‌اند. در سفرتان به شیراز سری به حافظیه بزنید و تفعلی به دیوان حافظ بزنید. در آرامگاه سعدی ساعاتی را به گپ و کفت بپردازید و از سفرتان با تور شیراز نهایت استفاده رو ببرید.

اکر جز آن دسته از مسافران شیراز هستید که علاقه به طبیعت و فضای سبز دارید به باغ ارم شیراز بروید. درختان سربه فلک کشیده‌ی سبز آماده استقبال از شما عزیزان هستند.

مسافران تور شیراز که برای عکاسی به شیراز سفر کردند حتما به مسجد نصیرالملک که به مسجد صورتی معروف است بروید مطمئن هستیم سوژه‌های ناب عکاسی در آن‌جا منتظر شما هنرمندان هستند.

گردشگرانی که به دنبال یک شاهکار فوق‌العاده هستند باید به بازار وکیل بروند. بازاری مربوط به دوره زندیه ایران. بازار وکیل یکی از چند شاهکاری معماری ایران است که دارای بنایی چشم نواز است.

بازار وکیل یکی دیگر از شاهکارهای معماری بی‌مانند دوران زندیه است. این بازار به سبک بازار قیصریه لار (که مربوط به دوران صفویه است) ساخته شده است. بازار وکیل دارای ۷۴ تاق ضربی و خوش سیماست که سقف بازار را پوشش می‌دهند و از بیرون چشم‌انداز جالبی همانند کوهان شتر را پدید آورده‌اند. ارتفاع بیش از ۱۰ متر سقف و نورگیری تاق‌ها که در زمستان هوای بازار را گرم و در تابستان خنک نگه می‌دارند، از دیگر ویژگی‌های این بازار است.

همراه اول