اخبار برگزیده

کد خبر:3209
پ
photo_2017-11-20_11-12

پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی در ایران

ایران در حوزه جراحی زانو و مفاصل به واسطه متخصصان قابل توجه، دانش بالای پزشکی و جراحی‌های مختلف، در سطح بالایی قرار دارد.

ایران در حوزه جراحی زانو و مفاصل به واسطه متخصصان قابل توجه، دانش بالای پزشکی و جراحی‌های مختلف، در سطح بالایی قرار دارد.

به گزارش سروش، در همین راستا قرار است پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی در بهمن ماه سال جاری در کشورمان برگزار شود.

 

محورهای اصلی پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی

دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی در این خصوص به خبرنگار سروش، گفت: محورهای اصلی این کنگره پیرامون تعویض مفصل زانو و تشخیص، درمان آسیب‎های زانو است همچنین سایر آسیب‎های ورزشی از قبیل آسیب مفاصل شانه، لگن و مچ پا نیز مطرح خواهد شد.

دکتر حمیدرضا یزدی در خصوص سابقه برگزاری کنگره جراحی زانو گفت:

این کنگره هر دو سال یکبار برگزار می شود و امسال در جزیره کیش در اواخر بهمن ۹۶(۱۳ تا ۱۶ فوریه ۲۰۱۸) با حضور تعداد قابل توجهی از مهمان‎های خارجی از کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، اتریش، انگلستان، فرانسه، ترکیه، هند، کره، ژاپن و حوزه خلیج فارس برگزار می شود.

 

دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی در خصوص مطالب مطرح در این کنگره، گفت: در این گنگره جدیدترین مطالب روز دنیا در حوزه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی به صورت سخنرانی و کارگاه‎های آموزشی با مدیریت سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‎شود.

 

یزدی در خصوص زمان و دلایل برگزاری این کنگره در جزیره کیش، گفت:

امسال کنگره با توجه به موقعیت زمانی و مکانی و همچنین به دلیل نیاز نداشتن ویزا برای مهمان‌های خارجی، حداقل به مدت ۴ روز از ۲۵ تا ۲۸ بهمن ۹۶ در جزیره زیبای کیش برگزار می شود.

دبیر کنگره پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی، تصریح کرد: این کنگره تاییده ISAKOS را دریافت کرده است و نقش آموزشی و پژوهشی در ارتباط با پیشگیری و درمان آسیب‎های ارتوپدی داشته و حضور در آن دارای امتیاز بازآموزی است.

 

عضو انجمن ارتوپدی ایران در خصوص اینکه چه افرادی می‌توانند در این کنگره شرکت کنند، گفت:

افرادی که در حیطه زانو و آسیب‌های ورزشی فعالیت دارند همچون ارتوپدها، جراحان زانو، شانه، لگن، مچ پا و همچنین فیزیوتراپ‌ها و افرادی که در بخش کاردرمانی، تهیه پروتز، بریس و زانوبندهای ارتوپدی مشغول هستند می‌توانند در این کنگره شرکت کنند.

 

به گزارش سروش، دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‎های ورزشی، در ارتباط با جایگاه ایران در حوزه درمان‌های نوین ارتوپدی و جراحی زانو، گفت: به اذعان متخصصان و مهمانان خارجی، ایران از نظر دانش و درمان آسیب‌های زانو و مفاصل و همچنین تعویض مفصل در سطح بالایی قرار دارد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۴۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
سروش
ارسال دیدگاه