کد خبر:1501
پ
اتومبیل

اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار

دبیر انجمن خودروسازان راه برون‌رفت از مشکل اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار و کم‌رنگ کردن نقش دلالان را عرضه در حاشیه بازار می‌داند.

دبیر انجمن خودروسازان راه برون‌رفت از مشکل اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار و کم‌رنگ کردن نقش دلالان را عرضه در حاشیه بازار می‌داند.

به گزارش سروش، با وجود قیمت‌گذاری‌ خودروها همچنان بازار خودرو با حاشیه قیمت روبه‌رو است، به نحوی که در حال حاضر متوسط اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار برخی از خودروهای زیر ۴۵  میلیون تومان به حدود ۲ میلیون و بالای ۴۵ به بیش از ۷ میلیون تومان رسیده است.

دبیر انجمن خودروسازان معتقد است که شرکت‌ها با محدودیت عرضه تلاش دارند تا قیمت خودرو را در بازار مدیریت کنند در همین راستا دبیر انجمن خودروسازان ایران نیز با رد این اقدام توسط شرکت‌های خودروساز، بخشی از شرایط ایجاد شده در بازار برخی از خودروهای جدید را ناشی از تاثیر کاهش سود بانک‌ها و هجوم دلالان به بازار خودرو می‌داند .

به گفته احمد نعمت‌بخش، تنها راه، فروش این قبیل خودروها عرضه در حاشیه بازار است و در صورتی که به شرکت‌ها اجازه داده شود که در حاشیه بازار محصولات را به فروش برسانند مسلما دلالانی که به دنبال سودآوری از این جریان هستند از بازار این خودروها خارج می‌شوند ( حذف تقاضاهای کاذب) در نتیجه با تقاضا واقعی در بازار ، قیمت این خودروها نیز متعادل خواهد شد .

وی در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه قیمت هر کالایی را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند به نقدهای مطرح در خصوص وضعیت فروش در بازار خودرو پرداخت و گفت: خودروسازان در حال حاضر به لحاظ عرضه با مشکل خاصی مواجه نیستند، چنانچه سال گذشته تولید انواع سواری خودروسازان ۴۰ درصد و در شش ماهه اول امسال نیز آمار تولید ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی گفت: خودروسازان همواره با عرضه بیشتر خودرو به بازار تلاش دارند تا  قیمت خودرو در بازار بالا نرود.

وی با رد سیاست محدودیت عرضه توسط شرکت‌های خودروساز با هدف مدیریت قیمت در بازار تاکید کرد: خودرو به جهت اندازه و حجم مانند برخی از کالاهای تولیدی نیست که شرکت‌ها به منظور مدیریت بازار، تولیداتشان را  معمولا در روز  به حدود  شش هزار دستگاه می‌رسد را به بازار عرضه نکنند و در انبارها نگهداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: نگهداری خودرو در انبارها ریسک بزرگی برای شرکت‌ها دارد چرا که امکان وقوع حوادثی مثل آتش‌سوزی و بسیاری از اتفاقات دیگر وجود دارد.

وی همچنین با انتقاد از برخی اظهارات در خصوص وجود رکود در بازار خودرو گفت: اینکه گاها مطرح می‌شود بازار خودرو با رکود تقاضا روبرو است صحت ندارد چرا که امروز به جهت تیراژ بالای بسیاری از خودروها، اغلب تولیدات شرکت‌ها حاشیه بازار ندارد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: طبعا در این شرایط حرکت پول های سرگردان به سمت بازار این خودروها بی‌معنا بوده و صرفه‌ای برای دلالان ندارد.

نعمت‌بخش افزود‌: هر چند از دید برخی فعالان و مسئولان ، بازار خودرو راکد است در حالی که از سال گذشته تاکنون شاهد رشد تولید خودروسازان هستیم و قطعا  این جریان بدون رشد تقاضا ممکن نخواهد شد، چنانچه افزایش ۴۰ درصدی خودروهای سواری در سال گذشته و ۲۰ درصدی در شش ماهه اول سال جاری خلاف این مساله را ثابت می‌کند .

وی خاطر نشان کرد: البته منکر افت توان مالی در جامعه نیستیم هر چند در این راستا، شرکت‌ها نیز اقدام به تسهیل شرایط فروش و عرضه خودرو به صورت فروش شرایطی و اقساطی کردند.

وی همچنین کاهش نسبی تقاضا در فصل پاییز را طبیعی و مطابق روال هر ساله بازار دانست و افزود: با وجود افت تقاضا در شش ماهه دوم سال اما همچنان متقاضیان واقعی به بازار مراجعه کرده و خودرو دلخواه را خریداری می‌کنند از این رو بازار خرید و فروش خودرو با رکود مواجه نیست.

وی در ادامه با توجه به ایجاد حاشیه قیمت در برخی از خودروهای جدید گفت: با تولید و پیش‌فروش هر خودروی جدید، تقاضای زیادی برای خرید در بازار بوجود می‌آید چرا که امروز بسیاری از متقاضیان به ایجاد تفاوت قیمت خودروهای جدید با نرخ کارخانه و بازار واقف هستند.

وی البته کاهش سود سپرده‌های بانکی را در این جریان بی‌تاثیر ندانست و افزود: با کاهش سود سپرده‌ها بانکی پول‌های سرگردان در بازار افزایش یافته است، بنابراین دلالانی که به دنبال سود بیشتری هستند اقدام به ورود به بازارهایی می‌کنند که سود بیشتری را برای آن‌ها به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: البته بیش از ۶۰ درصد اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار نصیب دلالان و افرادی که پول‌های سرگردان دارند، می‌شود و لازم است اقدامات لازم برای کاهش اختلاف قیمت خودرو انجام شود.

وی افزود : تنها راهکار رفع این معضل، فروش و قیمت‌گذاری خودروها در حاشیه بازار است در صورتی که به شرکت‌ها اجازه داده شود که در حاشیه بازار محصولات را به فروش برسانند مسلما دلالانی که به دنبال سودآوری از این جریان هستند از بازار این خودروها خارج می‌شوند.

وی همچنین به نظارت کلی سازمان حمایت بر بازار فروش کلیه کالاها، اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تمام کالاهای صنعتی کشور از جمله خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان باید بر اساس فرمول سازمان حمایت به بازار فروش عرضه شود، در واقع سازمان حمایت فرمولی را برای قیمت‌گذاری کالاها تعیین کرده که شرکت‌ها باید بر این اساس قیمت‌گذاری کرده و با توجه به قیمت تمام شده و سود معین‌، محصولات مورد نظر را به بازار عرضه کنند.

به گزارش سروش، دبیر انجمن خودروسازان در پایان تاکید کرد: در صورتی که به شرکت‌های خودروساز سواری اجازه داده شود که خودروها به خصوص خودروهای جدید را در حاشیه بازار به فروش رسانند اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار از بین رفته و دلالی در بازار خودرو نیز از بین خواهد رفت.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
خبرخودرو
ارسال دیدگاه