اخبار برگزیده

کد خبر:1508
پ
جابر انصاری

اهمیت روابط ایران و روسیه در حل بحران سوریه

مذاکره کننده ارشد ایران در روند صلح آستانه معتقد است، روابط ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه مهم است.

مذاکره کننده ارشد ایران در روند صلح آستانه معتقد است، روابط ایران و روسیه  برای پایان دادن به بحران سوریه مهم است.

به گزارش سروش، جابری انصاری در پایان دیدار خود از مسکو، در گفت و گو با رسانه‎ها  در رابطه با روابط ایران و روسیه  اظهار کرد:  دیدارهای سودمندی با میخاییل بوگدانف معاون وزیر امورخارجه روسیه و آلکساندر لاورونتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه داشتم و در این دیدار ها گفت و گوهای خوبی صورت گرفت.

 آنچه در دیدار‎ها و روابط ایران و روسیه  گذشت.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه ایران افزود: در این دیدارها، آخرین تحولات منطقه بررسی شد.

 

جابری انصاری، مذاکره کننده ارشد ایران در روند صلح آستانه گفت: هماهنگی های لازم در باره مسائل سوریه، مبارزه با تروریسم، روند حل و فصل سیاسی بحران این کشور و گام های بعدی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

 

معاون وزیر امورخارجه، گفت وگوی ایران و روسیه در باره تکمیل روند حل و فصل سیاسی و مذاکرات سوری را سودمند و مثمر ثمر خواند.

 

جاگاریان در پاسخ به سوالی، در خصوص سطح همکاری های میدانی و روال هماهنگی بین ایران و روسیه در بحران سوریه اظهار داشت: به عنوان سفیر روسیه در ایران اعلام می کنم که ما از همکاری با ایران در سوریه بسیار راضی هستیم. هماهنگی ها در سوریه چه در زمینه همکاری های دوجانبه و چه همکاری های سه جانبه بسیار برای ما رضایت بخش است.

 

جابری انصاری افزود: امیدوارم همکاری های دو کشور توسعه یابد و روند گسترش روابط دوجانبه در سفر اخیر رئیس جمهوری روسیه به ایران به نمایش در آمد.

 

به گزارش سروش، وی  در پایان گفت: روابط ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه مهم است و بر روند همکاری های منطقه ای نیز تاثیر مثبت می گذارد.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه