کد خبر:1533
پ
فعال

جذابیت گذشته؛ بزرگترین عامل شکست انسان‌ها

بزرگترین عامل شکست انسان‌ها، جذابیت گذشته است، به خصوص گذشته موفقیت‌آمیر آن‌ها، عامل شکست آنجاست که رمز موفق بودن در بازار تغییر می‌کند.

بزرگترین عامل شکست انسان‌ها، جذابیت گذشته است، به خصوص گذشته موفقیت‌آمیر آن‌ها، عامل شکست آنجاست که رمز موفق بودن در بازار تغییر می‌کند و تغییر نکردن با این شرایط از اشتباهات فعال اقتصادی است.

به گزارش سروش، محمد حسین ادیب، پژوهشگر اقتصادی، ۵۰۰ پست و خبر منتشر شده در فضای مجازی را به وسیله تیم تحقیقاتی خود مورد ارزیابی قرار داد.

تیم تحقیقاتی ملزم بود که تعیین کند؛ پست و خبر منتشر شده تا چه حد درصدد لیست کردن اشتباهات دولت است و تا چه اندازه لیست کردن اشتباهات فعال اقتصادی در حوزه بیزینس مد نظر بوده است.

نتیجه تحقیق به عمل آمده حاکی از آن بود که در ٩۴ درصد مطالب، اشتباهات دولت فهرست شده بود و تنها در شش درصد مواقع، به اقدامات درست دولت پرداخته شده  و حتی یک مورد نیز سوژه تهیه مطلب، اشتباهات فعال اقتصادی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری و بیزینس نبوده است.

لیست کردن اشتباهات فعال اقتصادی در حوزه بیزینس در فضای مجازی مورد توجه قرار داده نمی‌شود، برخی از مهم‌ترین اشتباهاتی که فعال اقتصادی ممکن است مرتکب شود، به شرح زیر است:

نود و نه درصد ایرانیان تقصیر محور بحث می‌کنند، یعنی یک عامل بیرونی را پیدا می‌کنند و آن عامل بیرونی را به عنوان عامل همه مشکلات و شکست‌های خود معرفی می‌کنند، این عامل بیرونی یک جا دولت، یک جا شریک زندگی، یک جا شریک کاری، یک جا پدر، جای دیگر مادر و …. است.

دکتر هولاکوئی، روان‌شناس یکبار گفته است؛ انسان‌هایی که تقصیر محور بحث می‌کنند از منظر روان‌شناختی انسان‌های شکست خورده‌اند؛ قضاوت در مورد این سخن در تخصص من نیست.

این کانال تقصیر محور تحلیل نمی‌کند، این کانال بدنبال ارائه چاره‌کار، برای موفق‌تر شدن در حوزه بیزینس است و معتقد است برای موفق شدن، شما باید تغییر کنید.

به گزارش سروش، در نتیجه‌گیری این پژوهش، بزرگترین عامل شکست انسان‌ها، جذابیت گذشته عنوان شده است، به خصوص گذشته موفقیت‌آمیر آن‌ها، عامل شکست آنجاست که رمز موفق بودن در بازار تغییر می‌کند اما فعال اقتصادی تغییر نمی‌کند، بزرگترین رقیب شما برای موفقیت، رقبا نیستند، گذشته شماست.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

ارسال دیدگاه