کد خبر:1469
پ
۴۳۳۷۴۴

۷۳ درصد بافت های فرسوده در منطقه ۲۰ تهران است

نوسازی بافت های فرسوده بهترین راهکار برای خسارات طبیعی است.

نوسازی بافت های فرسوده بهترین راهکار برای جبران خسارت‌های طبیعی است.

به گزارش سروش، شهردار منطقه ۲۰ گفت: از ۱۳۷ هکتار بافت های فرسوده این منطقه، ۱۰۰ هکتار در محدوده مسکونی است که ۱۷ محله را درگیر کرده که تاکنون ۳۵ درصد آن نوسازی شده است.

 

سیداحمد صفوی با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده از مهمترین اولویت‌ های شهری و بهترین راهکار برای کاهش خسارات بلایای طبیعی است، افزود: ۱۳۷ هکتار از منطقه ۲۰، به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که تاکنون ۲ هزار و ۹۳۶ پلاک بالغ بر ۳۵ درصد آن تخریب و نوسازی شده است.

 

صفوی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هکتار از محدوده بافت فرسوده منطقه ۲۰ با ۷ هزار و ۷۶۴ پلاک بالغ بر ۷۳ درصد، شامل بافت مسکونی است، گفت: این منطقه، ۲۰ محله دارد که ۱۷ محله آن در گیر محدوده بافت های فرسوده است که نوسازی کامل آن نیازمند مشارکت مالکان است.

 

وی فراهم سازی بستر همکاری مالکان بافت های فرسوده و جلب مشارکت آن‌ها را از وظایف مدیریت شهری برشمرد و افزود: ارائه بسته تشویقی جدید شامل تخفیف‌های ۱۰۰ درصدی صدور پروانه و هزینه انشعابات، تسهیلات بانکی، پرداخت ودیعه مسکن، تراکم و پارکینگ تشویقی، طراحی رایگان و کمک هزینه نما و فعالیت کارگروه‌های تخصصی در خصوص آگاه سازی شهروندان از جمله اقدامات انجام شده برای تسریع نوسازی بافت فرسوده بوده است.

به گزارش سروش، شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه بخشی از بافت های فرسوده منطقه ۲۰ نیز در شبکه معابر واقع شده است، یادآور شد: ۱۸۰ پلاک بافت فرسوده واقع در شبکه معابر این منطقه شناسایی شده اند که طرح تملک و بازگشایی این معابر در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار دارد.

 

 

کد خبرنگار:۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۹۱


منبع
خبرگزاری صداوسیما
ارسال دیدگاه