کد خبر:1720
پ
برق

برق منطقه سرپل ذهاب وصل شد

برق منطقه سرپل ذهاب وصل شده و ۴۰ درصد روستاها برقدار هستند، اما مشکل اصلی، تخریب زیرساخت‌های اصلی زندگی در مناطق زلزله‌زده است.

برق منطقه سرپل ذهاب وصل شده و ۴۰ درصد روستاها برقدار هستند، اما مشکل اصلی تخریب زیرساخت‌های اصلی زندگی در مناطق زلزله‌زده است.

به گزارش سروش، مسعود صادقی، مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر گفت: برق منطقه سرپل‌ذهاب وصل شده و تنها وصل برق خانه‌هایی که دچار تخریب شدیدی شده‌اند، امکان پذیر نشده است.

صادقی پس از توضیح راجع به برق منطقه سرپل ذهاب در خصوص وضعیت برق روستاهای زلزله‌زده نیز با بیان این که برق نزدیک به ۴۰ درصد روستاها متصل شده است، خاطرنشان کرد: از امروز تمرکز گروه‌های عملیاتی برای رفع مشکل برقی روستاها خواهد بود. اولویت در روستاها، وصل برق مراکز آبی خواهد بود؛ با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، امروز برق بخش زیادی از روستاها وصل می‌شود.

وی با بیان این که متاسفانه در روستاها میزان تخریب بسیار زیاد است، اضافه کرد: این تخریب‌ها به گونه‌ای است که گاهی با تخریب صد درصدی مواجه هستیم و همین کار گروه‌های عملیات برق را دشوارتر می‌کند؛ زیرا باید منتظر آواربرداری برای انجام عملیات برقرسانی باشند. این در حالی است که برق، تامین است؛ اما مشکل اصلی در تخریب زیرساخت‌های اصلی زندگی، در شهر و روستا است.

به گزارش سروش، در نخستین روز پس از زمین‌لرزه، آرش کردی، مدیرعامل توانیر به همراه مدیران بخش انتقال، توزیع و روابط عمومی شرکت در مناطق زلزله‌زده حضور یافت.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه