اخبار برگزیده

کد خبر:1643
پ
۴۷۱b7cb9-31df-4e79-ae26-4bcb76ad5896

حفاظت از محیط زیست شهر تهران در اولویت قرار دارد

گونه‌های جانوری آسیب دیده، به کلینیک حیات وحش پردیسان می روند.

گونه‌های جانوری آسیب دیده، به کلینیک حیات وحش پردیسان می روند.

به گزارش سروش، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از انتقال گونه‌های جانوری آسیب دیده به کلینیک حیات وحش پارک طبیعت پردیسان خبر داد.

 

محمدحسین بازگیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه در ماه جاری تعدادی پرنده شامل سارگپه، دلیجه، کاکایی و یک قلاده روباه به کلینیک حیات وحش پارک پردیسان جهت مداوا و انجام اقدامات کنترلی منتقل شدند، اظهار کرد: این حیوانات آسیب دیده از سطح شهر با هماهنگی آتش نشانی جمع آوری شده بودند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه گونه‌های وحشی عمدتا به دلیل حوادث غیر طبیعی نظیر برخورد با کابل‌های برق، شلیک شکارچیان غیرمجاز و یا برخورد با خودرو در جاده‌ها و حتی زنده گیری صیادان غیر مجاز آسیب می‌بینند، افزود: متاسفانه در برخی از این موارد گونه‌های وحشی به دلیل شدت جراحات وارده دیگر امکان بازگشت به طبیعت را نداشته و تا پایان عمر باید در مراکز نگهداری شوند.

 

امداد و نجات حیوانات آسیب دیده اهمیت اکولوژیکی دارد

بازگیر با بیان اینکه رسیدگی و درمان به موقع به گونه‌های وحشی آسیب دیده به صورتی که توان بازگشت به طبیعت را یابند به لحاظ اکولوژیکی دارای اهمیت ویژه‌ای است، تصریح کرد: در بین این گونه‌های آسیب دیده گاها گونه‌های وحشی در معرض خطر انقراض و به لحاظ حفاظتی با ارزش نیز مشاهده می‌شود.

 

به گزارش سروش، وی در پایان تاکید کرد: بر اساس گزارش های شهروندان و در صورت مشاهده تخلفات زیست محیطی و یا گونه‌های آسیب دیده و سرگردان، موضوع را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۴۴ اطلاع دهند.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۹۱

 

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه