کد خبر:1830
پ
رسولی
عضو هیات مدیره را‎ه‎آهن،به سهم حمل و نقل ریلی اشاره کرد:

سهم ۳۰ درصدی خطوط ریلی در جابجایی بار

عضو هیات مدیره راه آهن: در اجرای بند ۲۵سیاست‎های کلی رهبر معظم انقلاب، اتصال خطوط ریلی به مراکز عمده بار در اولویت کاری راه آهن است.

عضو هیات مدیره راه آهن: سهم حمل و نقل ریلی را در برنامه ششم توسعه، سهم ۲۰ درصدی حمل مسافر و ۳۰ درصدی حمل بار برای خطوط ریلی در نظر گرفته شده است.

به گزارش سروش، سعید رسولی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اهواز عنوان کرد: این اقدام یکی از راه‌های اقتصادی کردن فعالیت راه آهن است که متاسفانه در برخی موارد در اجرای آن با مشکل مواجه می شویم.

وی تصریح کرد: درحال حاضر روزانه پنج هزار تن شمش فولاد از فولاد خوزستان به بندر امام خمینی(ره)، پنج هزار تن سنگ آهن از بندر امام خمینی(ره) به فولاد خوزستان و حدود پنج هزار تن ماده اولیه از معادن چادرملو به فولاد از طریق خطوط ریلی جابجا می شود.

اتصال خطوط ریلی به مراکز عمده بار در اولویت کاری راه آهن

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: در اجرای بند ۲۵سیاست‎های کلی رهبر معظم انقلاب، اتصال خطوط ریلی به مراکز عمده بار در اولویت کاری راه آهن است.

رسولی درخصوص مشکلات پیرامون اقتصادی کردن طرح های حمل و نقل ریلی افزود: در طرح های اولیه توجیه اقتصادی هر پروژه درنظر گرفته می شود اما عمدتا در مرحله اجرا با مشکل روبرو می شویم.

ساخت ۲۰۰ کیلومتر خطوط فرعی تا پایان سال

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق قانون زیرسازی خطوط ریلی به عهده مراکز عمده بار و اقدامات روبنایی برعهده راه آهن است. ضمن آنکه هزینه هایی که کارخانجات درخصوص زیرسازی انجام می دهند طی چند سال از محل تخفیف حق دسترسی که برای آنها منظور می شود جبران خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۲۰۰ کیلومتر خطوط فرعی ریلی ساخته می شود افزود: در این صورت ظرفیت جابجایی بار ۲ برابر می شود.

وی با انتقاد از حجم بالای جابجایی بار در شبکه جاده ای یادآورشد: برخی کارخانجات ۸۰۰ کیلومتر بار خود را با استفاده از کامیون ها جابجا می کنند درحالیکه این امر سبب افزایش تلفات جاده ای، آلودگی هوا و هدر رفت سوخت می شود.

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: در سال های گذشته جلسات متعددی با کارخانجات بزرگی مانند گروه ملی و فولاد کاویان برای همکاری داشته ایم که تاکنون به سرانجام نرسیده است اما با ورود استاندار به این مساله امیدواریم بار این دو شرکت نیز وارد خطوط ریلی شود.

راه اندازی قطار پنج ستاره در محور تهران-اهواز

وی با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت در حمل و نقل ریلی خواسته بحق مردم خوزستان است گفت: از دی ماه امسال در محوز اهواز به تهران و برعکس قطار چهار تخته جایگزین قطارهای عادی می شود.

رسولی افزود: قطار پنج ستاره فدک هفته‎ای یکبار مسافران محور اهواز – تهران را جابجا می کند و درصورت استقبال این سفر یک روز در میان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان خوزستان ظرفیت های اقتصادی بسیاری وجود دارد تصریح کرد: تعداد بالای کارخانجات عظیم فولادی نیاز به سیستم حمل و نقل برای جابجایی مواد اولیه را دوچندان می کند.

رسولی ادامه داد: بیشتر محورهای ریلی در استان خوزستان ۲خطه هستند و از این منظر مشکل عمده‎ای برای جابجایی بار و مسافر وجود ندارد.

وی درخصوص راه اندازی قطار برقی بیان کرد: درحال حاضر عملیات ساخت قطار برقی در محور گرمسار-اینچه برون درحال انجام است. در محور جنوب نیز به دلیل افزایش ظرفیت حمل بار و مسافر به دنبال ایجاد فاینانس برای راه اندازی قطار برقی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در مسیر جنوب-شمال در حد فاصل اندیمشک به دورود تنگناهای ظرفیتی وجود دارد که ناشی از عدم بازسازی اساسی این شبکه طی ۶۰ سال گذشته بوده است.

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در این محور با کاهش ظرفیت و سرعت مواجه بودیم گفت: بازسازی این محور از مدت‎ها پیش در دستور کار قرار گرفته و تلاش می شود که تا پایان سال کل این محور بازسازی شود.

 سهم ۳۰ درصدی خطوط ریلی در جابجایی بار

وی به سهم حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه اشاره و خاطر نشان کرد: در این برنامه سهم ۲۰ درصدی حمل مسافر و ۳۰ درصدی حمل بار برای راه آهن در نظر گرفته شده است.

رسولی در پاسخ به این پرسش که برنامه راه آهن جنوب برای توسعه خطوط ریلی در مرز چذابه گفت: یکی از اهداف راه آهن جمهوری اسلامی توسعه مسیرهای زیارتی است. جابجایی مسافر در خطوط ریلی توسط شرکت های غیر دولتی صورت می گیرد از همین رو برای احداث خط ریلی در مسیر چذابه یا باید توجیه اقتصادی وجود داشته باشد و یا یارانه قیمت به آنها پرداخت شود.

جابجایی ۱۵ میلیون مسافر در سال جاری

همچنین معاون مسافری راه آهن درخصوص جابجایی زائران توسط خطوط ریلی در اربعین امسال گفت: ۲۲۱هزار نفر صندلی برای جابجایی مسافران اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته ۲۱درصد رشد داشته است.

میرحسن موسوی افزود: در مسیر خرمشهر- شلمچه قطار فوق العاده به صورت ۲۴ ساعته مشغول جاجایی زائران بود.همچنین ۴۵ قطار فوق العاده برای ایام اربعین پیش بینی شده بود.

به گزارش سروش، معاون مسافری راه آهن با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیون نفر مسافر جابجا شده است. یادآور شد: در سال ۹۵ حدود ۳۵۰ واگن فرسوده با عمر بالای ۴۵ سال از رده خارج شد که تنها تعداد کمی از آنها جایگزین شدند اما با این وجود شاهد رشد ۴٫۴ درصدی در حمل مسافر بودیم

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه