اخبار برگزیده

کد خبر:1622
پ
محمد

وعده معاون رئیس‌جمهور برای حل مشکل تعاونی‌های منحله

معاون رئیس‌جمهور وعده حل بخش عمده مشکل سپرده‌گذاران سه تعاونی منحله وحدت، البرز ایرانیان و افضل‌توس طی هفته آتی را داد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور وعده حل بخش عمده مشکل سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله طی هفته آتی را داد.

به گزارش سروش، محمد نهاوندیان از تعیین تکلیف تعاونی‌های منحله وحدت ، البرز ایرانیان و افضل طوس ظرف یک هفته آینده خبرداد و گفت: با این اقدام به طور حتم ۹۸ درصد مشکل سپرده‌گذاران این تعاونی برطرف می‌شود.

 

«محمد نهاوندیان» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درخصوص وضعیت تعاونی‌های اعتباری افزود: با توجه به نگرانی‌هایی که برای سپرده‌گذاران چند تعاونی اعتباری به دلیل ناتوانی در پرداخت سپرده‌هایشان توسط تعاونی‌ها ایجاد شده بود، سران سه قوه تصمیم گرفتند کمیته سه نفره‌ای، این کار را پیگیری کنند.

 

 

جلسات هفتگی

به گفته وی، این کمیته توسط آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس و محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری تعیین شدند که قرار است این جلسات هفته‌ای دوبار تشکیل شود که در طول هفته گذشته برگزار شد.
کار تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله وحدت، البرز ایرانیان و ‌افضل‌توس با تصمیم شورای پول و اعتبار به ترتیب به موسسه اعتباری ملل، بانک تجارت و بانک آینده سپرده شده است.

 

وی اظهارداشت: با تصمیم‌هایی که برای یکی تعاونی‌های منحله ، فرشتگان اتخاذ شد، همه سپرده‌گذاران تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از سپرده‌های خود را دریافت کردند که به این ترتیب بالای ۹۶ درصد این مشکل حل می‌شود.

 

نهاوندیان تصریح کرد: کسانی که سپرده بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در تعاونی فرشتگان داشتند در ابتدا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان را دریافت می‌کنند و بقیه بدهیشان بررسی و تصمیمی‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد تا مشکل سپرده‌گذاران این تعاونی نیز حل شود.

 

 

 

با تعاونی‌های اعتباری متخلف برخورد جدی می‌شود

معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری با تاکید بر این که نباید هیچکس با اهمال، بی‌انضباطی و عدم انجام وظایف به سرمایه و اعتماد عمومی مردم و اقتصاد ایران لطمه بزند، گفت: در نظر داریم با مسببان این شرایط که نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد کرده‌اند، برخورد جدی داشته باشیم و این مهم در دستور کار است.

 

 

 

اعتماد عمومی مردم به سیستم بانکی برقرار است

وی تصریح کرد: به رغم برخی جو سازی‌های نامناسب علیه سیستم بانکی، اعتماد عمومی به سیستم بانکی برقرار است.
به گزارش سروش، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در پایان اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد میزان سپرده‌گذاری در مجموعه سیستم بانکی کشور در حال رشد و افزایش بوده و حتی میزان سپرده‌های ثابت نیز رشد بیشتری پیدا کرده و این نشان اعتماد عمومی به سیستم بانکی کشور است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه