کد خبر:1854
پ
تایلند

تاکید بر رفع موانع بانکی در نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند

لزوم تلاش مقامات تایلندی جهت رفع موانع توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری‌های بانکی با ایران در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند مورد تاکید قرار گرفت.

ضرورت تلاش مقامات تایلندی در جهت رفع موانع توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری‌های بانکی با ایران در در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش سروش، مدیر کل آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که به منظور برگزاری سومین نشست کمیته مشورتی-سیاسی جمهوری اسلامی ایران و تایلند به بانکوک سفر کرده است در دیدار با نونتاوان ساکونتاناگا، معاون وزیر بازرگانی و رئیس سازمان توسعه تجارت بین‌المللی تایلند درخصوص راه‌های توسعه مناسبات تجاری دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.

در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند، محمود فرازنده با اشاره به روابط خوب دو کشور در ابعاد مختلف، بر ضرورت تلاش مقامات تایلندی در جهت رفع موانع توسعه مناسبات اقتصادی فی‌مابین از جمله همکاری‌های بانکی تاکید کرد.

وی در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند همچنین به اقدامات صورت گرفته در جهت برگزاری دومین کمیته مشترک تجاری بین دو کشور اشاره و ابراز امیدواری نمود که این نشست هر چه سریعتر در تهران برگزار شود.

خانم ‘نونتاوان ساکونتاناگا’ معاون وزیر بازرگانی تایلند نیز با اشاره به علاقمندی مقامات این کشور به توسعه مناسبات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران، از افزایش قابل ملاحظه مراودات تجاری و بازرگانی دو کشور در هشت ماهه اول سال جاری، ابراز خرسندی نمود.

وی در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند همچنین تبادل هیات‌های اقتصادی را در جهت افزایش شناخت توانمندی‌های دو کشور موثر دانست و خواستار توسعه اینگونه مراودات به ویژه بین بخش‌های خصوصی از طریق اتاق‌های بازرگانی دوطرف شد.

به گزارش سروش، طرفین در سومین نشست کمیته مشورتی ایران و تایلند ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف، بر ضرورت گسترش تلاش‌ها در جهت توسعه مناسبات و نیز سرمایه‌گذاری‌های مشترک و حضور فعال سرمایه‌گذاران تایلند در حوزه‌های مختلف اقتصادی در ایران از جمله حوزه‌های صنعتی، انرژی و گردشگری تاکید کردند.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه