کد خبر:1902
پ
کشاورزان
معاون وزیر کشاورزی:

قانون تمرکز وظایف بازرگانی به قوه خود باقی است

قانون تمرکز وظایف بازرگانی برجای خود مستقر است و واگذاری وظایف گندم و آرد در کارگروه تنظیم بازار به وزیر صنعت مانع اجرای این قانون نمی‌شود.

قانون تمرکز وظایف بازرگانی برجای خود مستقر است و واگذاری وظایف گندم و آرد در کارگروه تنظیم بازار به وزیر صنعت مانع اجرای این قانون نمی‌شود.

به گزارش سروش، معاون وزیر کشاورزی تأکید کرد که قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی همچنان بر جای خود باقی است و واگذاری وظایف گندم ، آرد و نان در کارگروه تنظیم بازار به وزیر صنعت، معدن و تجارت خدشه‌ای به این قانون وارد نمی‌کند.

عبدالمهدی بخشنده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی کاملاً بر جای خود باقی بوده و در حیطه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است که مسئولیت اجرای آن را وزیر کشور و وزیر جهاد کشاورزی بر عهده دارند و هیچ خدشه‌ای بر آن وارد نخواهد شد.

وی افزود: ابلاغیه‌ای که اخیراً منتشر شد در قالب ستاد تنظیم بازار و کارگروه تنظیم بازار بود که در حوزه آرد و نان است، و زیر مجموعه معاونت اجرایی رئیس‌جمهور قرار دارد و از آنجا که نانوایی‌ها به عنوان یک صنف در زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی قرار ندارند، آن را به وزارت صنعت معدن و تجارت واگذار کرده‌اند.

به گزارش سروش، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برخی رسانه‌ها بیش از حد به این موضوع پرداخته‌اند اما به نظر می‌رسد که هیچ تخلفی از نظر قانونی صورت نگرفته و وزارت جهاد کشاورزی گندم را از زمان برداشت تا خرید و تبدیل به آرد مدیریت نظارت می‌کنند؛ بنابراین خدشه‌ای به قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی وارد نمی‌شود.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه