کد خبر:2030
پ
زلزله

وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده غرب کشور

بارندگی، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در راه مناطق زلزله‌زده غرب کشور، نیاز به امکاناتی نظیر پتو و چادر را در این مناطق تشدید کرده است.

بر اساس گزارش ارائه‌شده از وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده ، بارندگی، رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در راه غرب کشور است و نیاز به امکاناتی نظیر پتو و چادر را در این مناطق تشدید می‌کند.

به گزارش سروش، سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده اعلام کرد: از بعد از ظهر روز یکشنبه بارندگی، گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در مناطق غرب کشور آغاز می‌شود.

در مناطق غربی کشور تا روز شنبه هفته آینده جو پایدار برقرار است و نوسان دمایی قابل توجهی پیش‌بینی نمی‌شود؛ اما از روز یکشنبه هفته آینده، افزایش ابر و از بعد از ظهر این روز و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، بارندگی، گاهی رعد و برق و وزش باید نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

گزارش وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده حاکی از آن است که، در مناطق کوهستانی و سردسیر احتمال بارش به صورت برف وجود خواهد داشت.

کمینه دمای هوا در سرپل ذهاب در روز جمعه هفت درجه، روز شنبه شش درجه و روز یکشنبه هفت درجه خواهد بود.

کمینه دمای هوای شهر کرمانشاه نیز در روز جمعه صفر درجه، روز شنبه صفر درجه و روز یک شنبه یک درجه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس گزارش ارائه شده از وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده کمینه دمای هوا در قصر شیرین نیز در روز جمعه ۱۱ درجه، روز شنبه ۱۱ درجه و روز یکشنبه ۱۲ درجه خواهد بود.

زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.

این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.

شدت این زمین‌لرزه به اندازه‌ای بود که در بیشتر استان‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از ستاد مدیریت بحران کشور، تاکنون در این زمین لرزه ۴۳۲ نفر جان باخته و ۹۳۸۸ نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش سروش، پس از وقوع زلزله، رییس‌جمهوری به مناطق زلزله‌زده رفت تا در جریان رسیدگی به وضع زلزله‌زدگان قرار گیرد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

ارسال دیدگاه