کد خبر:2091
پ
۱۱۸۷۶۱۳_۷۷۳

ایران و مالزی در تدارک برای گفتمان بین کارگردانان و تولیدکنندگان

کارگردانان و تولیدکنندگان آثار سینمایی ایران و مالزی جهت تبادل تجربیات، و همچنین رایزنی در مورد تولیدات مشترک خود به جلسه خواهند نشست. 

گفتمان بین کارگردانان و تولیدکنندگان  آثار سینمایی ایران و مالزی جهت تبادل تجربیات، و همچنین رایزنی در مورد تولیدات مشترک خود شنبه(۲۷)آبان برگزار خواهد شد.

به گزارش سروش،گفتمان کارگردانان و تولیدکنندگان آثار سینمایی ایران و مالزی روز شنبه هفته آینده (۲۷ آبان) در محل مرکز ملی توسعه فیلم مالزی (فیناس) در کوالالامپور، پایتخت مالزی، برگزار می شود.

در این نشست که حدود ۱۰۰ نفر از کارگردانان، تولیدکنندگان و فعالان سینمای مالزی حضور دارند، ‘محمد علی حسین نژاد’ تولید کننده و ‘عبدالحسن داوودی’ کارگردان ایرانی نیز حضور دارند. 

این هنرمندان ایرانی قرار است ضمن معرفی سینمایی ایران و ویژگی های آن به سئوالات فعالان عرصه سینمایی مالزی در ارتباط با سینمای ایران پاسخ دهند. 

این مراسم که تاکنون دو دوره پیشین آن به طور مشترک با اندونزی و هند برگزار شده و در سومین دوره آن نیز ایران حضور دارد، به همت انجمن کارگردانان فیلم در مالزی، مرکز ملی توسعه فیلم مالزی (فیناس) و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی برگزار می شود. 

هدف از گفتمان بین کارگردانان و تولیدکنندگان یک روزه، ارتباط بین کارگردان ایرانی و مالزی و تبادل تجربیات، و همچنین رایزنی در مورد تولیدات مشترک احتمالی است. 

در این برنامه همچنین قرار است فیلم ‘رخ دیوانه’ به کارگردانی ‘ابوالحسن داوودی‘ نمایش داده شود. 

رخ دیوانه داستان چند جوان است که در یک قرار اینترنتی با یکدیگر آشنا شده و به دنبال یک شوخی و شرط‌بندی در مسیری پیچیده و دلهره‌آور می‌افتند، مسیری که درک جدیدی از زندگی و اجتماع را برای هرکدامشان رقم می‌زند.

فیلم سینمایی ‘شیراز تا یزد: یک لحظه بی پایان’ به تهیه کنندگی مشترک ‘صبرینا فرناندز’ از مالزی و ‘محمدعلی حسین نژاد’ از ایران یکی از تولیدات مشترک آثار سینمایی ایران و مالزی است، که بخش هایی از آن در ایران فیلم برداری شده و قرار است که بخش های تکمیلی آن نیز در مالزی انجام شود. 

به گزارش سروش٬ این فیلم که تعدادی از هنرمندان ایرانی و مالزیایی در آن به ایفای نقش پرداخته اند، روایت سیاحت گونه ایست که از شیراز آغاز شده و پس به نمایش درآوردن بخش هایی از جذابیت های منحصر به فرد ایران به جاذبه های تمدنی یزد می رسد. 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۹۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه