اخبار برگزیده

کد خبر:2178
پ
آزادسازی شهر راوه

آزادسازی شهر راوه توسط نیروهای امنیتی عراق

فرمانده عملیات الجزیره از آزادسازی شهر راوه در غرب الانبار و پایان یافتن سه سال حضور داعش در شهرهای عراق خبر داد.

فرمانده عملیات الجزیره از آزادسازی شهر راوه درغرب الانبار وپایان یافتن سه سال حضور داعش در شهرهای عراق خبر داد.

به گزارش سروش،  به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، فرمانده عملیات الجزیره از آزادی کامل شهر راوه ساعاتی پس از آغاز عملیات نیروهای امنیتی عراق و حشد عشایری برای آزادسازی این شهر واقع در غرب استان الانبار خبر داد.

 مرکز تبلیغات نظامی ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی و عشایر عراق امروز(جمعه) عملیات آزادسازی شهر راوه در غرب استان الانبار، تنها پایگاه مهم گروه تروریستی داعش در عراق را آغاز کردند.

با آزادسازی شهر راوه عملا به بیش از سه سال حضور داعش در شهرهای عراق پایان داده شد و این گروه اکنون تنها برخی مناطق بیابانی غرب کشور را تحت نفوذ دارد که گرچه منطقه وسیعی است اما از لحاظ نظامی اهمیت چندانی ندارد.

قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق با تبریک این پیروزی به مرجعیت و مردم عراق اعلام کرد که آزادسازی راوه به معنای پایان کار داعش در عراق است.

نیروهای عراقی با انتشار اطلاعیه‌هایی برای ساکنان شهر راوه، از آنان خواسته‌ بودند پرچم‌های سفید بر فراز خانه‌هایشان نصب کنند.

رشید یارالله، فرمانده عملیات پاکسازی مناطق شمال رودخانه فرات و الجزیره نیز صبح امروز(جمعه) در بیانیه کوتاهی اعلام کرده بود، یگان‌های فرماندهی عملیات الجزیره و حشد عشایر وارد شهرستان راوه شدند.

به گزارش سروش، عملیات یورش به شهر راوه در غرب استان الانبار بامداد امروز آغاز شده بود.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه