کد خبر:2142
پ
کاشانی

برگزاری نماز جمعه به امامت آیت‌الله امامی کاشانی

آیت‌الله امامی کاشانی، امام جمعه این هفته تهران بود و در این مراسم عبادی_سیاسی رویکرد غیرانسان‌دوستانه رئیس‌جمهور آمریکا در قبال زلزله غرب ایران را محکوم کرد.

آیت‌الله امامی کاشانی، امام جمعه این هفته تهران بود و در این مراسم عبادی_سیاسی رویکرد غیرانسان‌دوستانه رئیس‌جمهور آمریکا در قبال زلزله غرب ایران را محکوم کرد.

به گزارش سروش، نماز جمعه به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در دانشگاه تهران اقامه شد و رئیس سازمان اوقاف پیش از خطبه‌ها سخنرانی کرد.

حجت‌اسلام و المسلمین علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنرانی پیش خطبه نماز جمعه امروز تهران گفت: وقف یکی از کامل‌ترین مصداق صدقه جاریه است.

حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد:‌ مسلمانان ایران و جهان به تبعیت از اهل بیت(ع) در طول تاریخ به سنت حسنه وقف عمل کرده و موقوفاتی را در کشور ایران اسلامی داشته‌اند.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به آثار و برکات وقف تصریح کرد: وقف خدمات متنوعی برای مردم ایران اسلامی از جمله درمانی داشته است؛ بیش از هزار و ۴۰۰ مرکز درمانی در سطح کشور به صورت مستمر و مداوم به مردم ارائه خدمات می‌کنند. همچنین ۱۳۳ بیمارستان کشور موقوفه هستند.

وی با بیان اینکه ۳۰ بیمارستان در سطح شهر تهران جزء موقوفات هستند، اضافه کرد: این مراکز درمانی موقوفه، به مردم خدمت می‌کنند. بیش از شش هزار و ۸۰۰ موقوفات فرهنگی، علمی و پژوهشی داریم که مردم از آن بهره‌مند هستند.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پایتخت، گفت: گاهی در فضای لطیف و پر جاذبه کمک و حماسه حمایت از ضعیف، یک صدای کثیفی از حلقوم یک آدم شرری بلند می‌شود و می‌گوید کمک به زلزله زدگان ایران نکنید، این بدبختی دنیاست که رئیس جمهور آمریکا انقدر لجن مال سخن گوید.

وی افزود: دولت عربستان ذلیل و بدبخت است که به اسرائیل می‌گوید من بودجه را می‌دهیم و تو به کشور‌های اسلامی حمله کند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: ماجرای استعفای سعد حریری نشان می‌دهد که دشمن چه برنامه‌ای برای منطقه دارد و میخواهد فضای آرام لبنان را متشنج کند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه نماز جمعه تاکید کرد: وحدت ملت لبنان به معنای خنثی کردن توطئه‌های اسرائیل، آمریکا و آل سعود است.

به گزارش سروش، مراسم عبادی_سیاسی نماز جمعه تهران، برای رفاه حال شهروندان تهرانی از هفته آینده (جمعه ۳آذر) تا پایان فصل سرما در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

ارسال دیدگاه