کد خبر:2195
پ
فلسطین

افشای برنامه رژیم صهیونیسیتی برای راندن فلسطینی‌ها از وطن

اسنادی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده، از هدف شوم رژیم صهیونیسیتی مبنی بر بیرون راندن فلسطینی‌ها از وطنشان پرده برداشت.

اسناد جدیدی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده، از هدف شوم رژیم صهیونیسیتی که همانا بیرون راندن تمامی فلسطینی‌ها از خاک فلسطین است، خبر می‎دهد.

 

به گزارش سروش، به نوشته روزنامه “الغد”، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با انتشار بخش جدیدی از اسناد محرمانه این رژیم مربوط به جنگ ژوئن ۱۹۶۷ میلادی، مبنی بر بیرون راندن تمامی فلسطینی‌ها از خاک فلسطین  سردرگمی رهبران تل‌آویو و فرماندهان ارتش این رژیم در مواجهه با یک میلیون فلسطینی ساکن کرانه باختری و نوار غزه و ۴۰ هزار فلسطینی ساکن مناطق اشغالی ۱۹۴۸ و بررسی راه‌های کوچاندن و یا تشویق آنها به مهاجرت از کشورشان را افشا کرد.

 

تشکیل کارگروه برای بیرون راندن تمامی فلسطینی‌ها

این اسناد که پس از گذشت ۵۰ سال از جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی افشا شده، نشان می‌دهد، اولین کسی که به فکر بیرون راندن فلسطینی‌ها به ویژه از نوار غزه افتاد، لوی اشکول، نخست‎وزیر وقت رژیم صهیونیستی بود که در یکی از جلسات داخلی رهبران رژیم صهیونیستی گفته است: “کار تشکیل کارگروهی با هدف تشویق اعراب به ترک فلسطین را در پیش خواهد گرفت”.

 

اشکول گفته است: “این کار باید با آرامش و به صورت محرمانه انجام شده و راه‌های کوچاندن آنها به دیگر کشورها، نه فقط شرق رودخانه اردن بررسی شوند.”

 

وی در ادامه گفت: “اگر آب به اندازه کافی در اختیار آنها قرار ندهیم، راهی جز مهاجرت ندارند، ما در مرحله اول به دنبال تخلیه غزه هستیم، شاید جنگ دیگری انتظار ما را می‌کشد و طی آن این مشکل حل شود اما این کمی ولخرجی است.”

 

سند دیگری مربوط به زلمان آران، وزیر آموزش وقت رژیم صهیونیستی است که در این باره گفته است: “کشور یهود که ۴۰ درصد آن را اعراب تشکیل داده‌اند، کشوری یهودی نیست و آنها (اعراب) ستون پنجمی برای نابودی رژیم صهیونیستی خواهند بود”.

به گزارش سروش، آران در پایان گفت: “من این دو میلیون یهودی را به شکل دیگری می‌بینم، زمانی که به ۱.۳ میلیون عرب با افزایش عادی جمعیت‌شان می‌نگرم، نفرتی سرکوب شده و ابتدایی را احساس می‌کنم، می‌توان بر ۶۰ هزار عرب کنترل یافت اما ۶۰۰ هزار و یا یک میلیون را نه.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه