کد خبر:2124
پ
عکسس
استاندار کرمانشاه:

تمامی ادارات سرپل ذهاب ملزم به ارائه خدمات هستند

تمامی ادارات سرپل ذهاب ملزم به ارائه خدمات به مردم هستند و دستگاه‌هایی که ساختمان خود را در زلزله از دست داده‌اند در چادر امکانات خود را راه‌اندازی می‌کنند.

تمامی ادارات سرپل ذهاب ملزم به ارائه خدمات به مردم هستند و دستگاه‌هایی که ساختمان خود را در زلزله از دست داده‌اند در چادر امکانات خود را راه‌اندازی می‌کنند.

به گزارش سروش، استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها و بانک‌های سرپل ذهاب باید صبح روز شنبه باز و به مردم ارائه خدمت کنند، گفت: مدیران کل نیز موظف به تامین نیازهای دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند.

هوشنگ بازوند شب پنج‌شنبه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمانشاه در سرپل ذهاب با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید قادر به رفع مشکلات خود باشند، افزود: ادارات دولتی نباید مردم را برای ارائه خدمات منتظر بگذارند و آن اداره‌هایی که ساختمان خود را در اثر زلزله از دست داده‌اند نیز باید در چادر امکانات خود را راه‌اندازی کنند.

به گفته وی، طبق اعلام نهادها و سازمان‌های امدادی مستقر در شهر و روستاهای سرپل ذهاب هم‌اکنون تعدادی چادر برای اسکان موقت روستاییان و لکه‌گیری خانواده‌های بازمانده در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: با توجه به شروع فصل سرما تمامی امکانات و فعالیت‌ها باید به سمت خروج از اسکان اضطراری و تامین اسکان موقت آسیب دیدگان معطوف شود.

بازوند وضعیت فعلی زباله‌ها در سطح شهر سرپل ذهاب را غیرقابل قبول عنوان کرد افزود: انتظار می‌رود نهادهای متولی از جمله شهرداری‌های کرمانشاه، تهران و سرپل ذهاب این مشکل را صبح روز جمعه مرتفع کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تالمات روحی شهروندان وجود زباله در خیابان‌ها و معابر در روحیه مردم تاثیر منفی داشته و همچنین مشکلات متعدد بهداشتی را به دنبال دارد.

استاندار کرماننشاه بر اتمام هرچه زودتر ارزیابی خسارت‌ها تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تسریع در اتمام ارزیابی‌ها و کمک به مردم، تمامی ساختمان‌های آسیب‌دیده را با سقف تعمیری در نظر بگیرد و ساختمان تخریب شده را نیز سریعا اعلام کند.

بازوند ضمن تقدیر از تخصیص کمک‌های دولت برای زلزله‌زدگان گفت: این اقدام دولت بی‌نظیر است چرا که تاکنون دولت در عرض یک روز این کمک‌ها را مصوب، تامین اعتبار و نقدینگی آن را نیز تامین کرده است.

وی بر ایمن کردن و کانال‌کشی چادرهای اسکان موقت در سطح شهر سرپل ذهاب تاکید کرد و گفت: این اقدام باید با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری انجام بپذیرد.

وی افزود: آسیب‌دیدگانی که در مدارس اسکان یافته‌اند نیز طی چند روز آینده در مناطق دیگر اسکان موقت داده می‌شوند تا بازگشایی مدارس نیز به سرعت انجام بپذیرد.

وی همچنین بر تعین تکلیف آمار نهایی کشته‌شدگان زلزله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، ثبت احوال و پزشکی قانونی تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز در این جلسه پیشنهاد اسکان موقت آسیب دیدگان در چهار سرسرای ورزشی سرپل ذهاب را ارائه داد و گفت: این اقدام در صورت تصویب مدیریت بحران استان، پس از بررسی امنیت این سالن‌ها امکانپذیر است.

مجتبی نیک کردار افزود: هم اکنون آب و برق و گاز در شهر دایر شده و گاز نیز به لوله‌های اصلی تزریق شده و شرکت گاز در حال بررسی رگلاتورها و انشعابات برای ارتقای ایمنی منازل آسیب‌دیدگان در حال بررسی است.

 

 

تلاش اداره برق، برای اتصال برق روستاهای زلزله‌زده

 

 

وی همچنین از وصل شدن برق در اکثر روستاهای سرپل ذهاب خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۲۰ روستا فاقد برق هستند که شرکت برق تا ظهر امروز ترانس‌های این روستاها را بررسی و به شبکه متصل می‌کند.

به گفته وی، هم اکنون پاکسازی زباله شهری با همکاری شهرداری‌های تهران، کرمانشاه و سرپل ذهاب با بسیج ۱۸۰ نفر نیروی انسانی و ۱۲ دستگاه خودرو در حال انجام است.

وی افزود: تاکنون ۸۰ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر دایر شده و روز جمعه نیز تعدادی سرویس بهداشتی و حمام با آب گرم نیز در برخی نقاط شهر دایر می شود.

وی گفت: چهار هزار تخته چادر برای شهر سرپل ذهاب و یک هزار تخته نیز برای لکه گیری از دپوهای شهرستان‌های دیگر تحویل داده شده است تا به زودی مشکل اسکان موقت مرتفع شود.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: در سطح شهر سرپل ذهاب شش هزار و ۵۰۰ تخته چادر برپا شده و در کل شهرستان نیز پنج هزار و ۴۰۰ تخته چادر توزیع شده است.

به گزارش سروش، شش هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات و دو هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض در جریان سفر اخیر رییس‌جمهوری به آسیب‌دیدگان زلزله یکشنبه شب استان کرمانشاه تخصیص یافته است.

به گزارش سروش، شب‌گذشته انفجاری در چادر تیم خبری شبکه خبر در سرپل ذهاب رخ داد. این انفجار در پی اتصال کابل برق ایجاد شد، خوشبختانه دراین حادثه کسی آسیب ندید.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

ارسال دیدگاه