اخبار برگزیده

کد خبر:2189
پ
جان سالیوان

حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم، توسط آمریکا

معاون وزیر خارجه آمریکا درسفر دو روزه خود به خارطوم، از آمادگی واشنگتن برای بررسی امکان حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم خبر داد.

معاون وزیر خارجه آمریکا درسفر دو روزه خود به خارطوم، از حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم  خبر داد.

به گزارش سروش، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جان سالیوان، معاون وزیر خارجه آمریکا در سفر دو روزه خود به خارطوم، پایتخت سودان اظهار داشت: در سایه تصمیمات مثبتی که خارطوم از سال گذشته اتخاذ کرده، واشنگتن آماده بررسی امکان حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم   است.

مذاکرات برای  حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم 

سودان نیز آمادگی خود را برای قطع تمامی روابط با کره شمالی جهت اثبات حسن نیت خود در قبال آمریکا اعلام کرد.

سالیوان در جمع خبرنگاران خارجی در خارطوم گفت:‌ ما آماده هستیم مذاکرات با دولت سودان درباره حذف نام سودان از لیست حامیان تروریسم  را ادامه دهیم.

معاون وزیر خارجه آمریکا در نشست با ابراهیم غندور،  وزیر خارجه سودان ابراز امیدواری کرد که روابط میان دو کشور آمریکا و سودان پیشرفت کند.

 سالیوان گفت: ما در این دیدار به موضوعات متعددی با هدف استمرار حرکت مثبتی که آغاز کرده‌ایم، پرداختیم.

غندور نیز اظهار داشت: لغو تحریم‌ها اولین گام جدی ما در این مسیر بوده و هدف نهایی خارطوم عادی‌سازی کامل روابط با واشنگتن است.

به گزارش سروش، وزیر خارجه سودان در پایان با تاکید براینکه کشورش تمامی روابط خود را با کره شمالی قطع خواهد کرد، گفت: ما متعهد هستیم که روابط تجاری و یا نظامی با کره شمالی نداشته باشیم و امیدواریم که این کشور به سلاح هسته‌ای دست نیابد.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه