اخبار برگزیده

کد خبر:2115
پ
بهرام قاسمی
سخنگوی وزارت خارجه:

نگاه فرانسه به بحران‌های خاورمیانه یکسویه است

اظهارات وزیر خارجه فرانسه در سفر به عربستان، حاکی از نگاه یکسویه این کشور به بحران‌های خاورمیانه و محرک بالفعل شدن بحران‌های بالقوه منطقه است.

اظهارات وزیر خارجه فرانسه در سفر به عربستان، حاکی از نگاه یکسویه این کشور به بحران‌های خاورمیانه و محرک بالفعل شدن بحران‌های بالقوه منطقه است.

به گزارش سروش، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد فرانسه به بحران‌های خاورمیانه و فجایع انسانی در منطقه نگاهی یکسویه و جانبدارانه دارد و این رویکرد خواسته یا ناخواسته حتی به بالفعل شدن بحران های بالقوه کمک می کند.

«بهرام قاسمی» در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه در سفر به عربستان و در کنفرانس خبری مشترک با همتای سعودی خود افزود: اینکه برخی مقام‌های کشورهای فرامنطقه‌ای به خلیج‌فارس سفر کنند و با نادیده انگاشتن واقعیات موجود و بسیار روشن منطقه، تحت تاثیر القائات مقام‌های متوهم و جنگ افروز سعودی، نگرانی‌های ساختگی، بی‌اساس و خصمانه آن‌ها را در قبال ایران تکرار کنند، مشکلی از بحران‌های خاور میانه که در تمامی آن‌ها نقش مخرب عربستان سعودی قطعی و کاملا عیان و آشکار است کم نکرده و حتی به این کشور برای خروج و عبور از بحران‌های داخلی و منطقه‌ای که با آن‌ها دست به گریبان است نیز کمکی نمی‌کند.

وی ادامه داد: فروش تسلیحات مرگبار توسط برخی کشورهای فرامنطقه‌ای به کشورهای منطقه که از جمله در جنگ خانمانسوز علیه مردم یمن به کار گرفته می‌شود و حمایت‌های آن‌ها از عربستان سعودی و شرکایش در منطقه، تنها این کشورها را در ایجاد بحران‌های جدید گستاخ تر کرده و باعث وخیم‌تر شدن و تشدید شرایط بی‌ثباتی و ناامنی در این منطقه حساس از جهان شده است.

 

 

رفع بحران‌های خاورمیانه ؛ مستلزم گفتار و کردار واقع‌بینانه

 

به گزارش سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: متاسفانه به نظر می‌رسد فرانسه به بحران‌های خاورمیانه و فجایع انسانی در منطقه نگاهی یکسویه و جانبدارانه دارد و این رویکرد خواسته یا ناخواسته حتی به بالفعل شدن بحران‌های بالقوه کمک می‌کند. وضعیت کنونی این منطقه و لزوم تقویت و گسترش ثبات و امنیت و همچنین کمک به مبارزه و اضمحلال هرچه بیشتر تروریسم، نیازمند گفتار و کردار واقع‌بینانه و از سر مسئولیت مقام‌های دیگر کشور‌ها است.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۶۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه