کد خبر:2614
پ
کالای ایرانی

رشد حجم و ارزش مبادلات بورس کالای ایران

بورس کالای ایران شاهد داد و ستد حدود ۴۵۰ هزار و ۳۸۲ تن انواع کالا بود و حجم و ارزش مبادلات به ترتیب دو و شش درصد رشد داشت.

بورس کالای ایران شاهد داد و ستد حدود ۴۵۰ هزار و ۳۸۲ تن انواع کالا بود و حجم و ارزش مبادلات به ترتیب دو و شش درصد رشد داشت.

به گزارش سروش، طی هفته منتهی به ۲۵ آبان ماه، در حالی که حدود ۴۵۰ هزار و ۳۸۲ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت، حجم و ارزش معاملات به ترتیب رشد ۲ و ۶ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۴۸ هزار و ۳۱۰ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۳۰۶ میلیارد ریال معامله شد.

در تالار بورس کالای ایران ، ۱۳۸ هزار و ۵۷ تن فولاد، یک هزار و ۱۸۰ تن آلومینیوم، ۶ هزار و ۲۶۰ تن مس، ۲۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۲ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی، ۶۰ تن روی و ۱۰ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۲۶۲ هزار و ۹۲۴ تن انواع کالا به ارزش ۴ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۵۳ هزار و ۶۵۳ تن قیر، ۵۷ هزار و ۹۱۵ تن مواد پلیمری، ۸۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۹ هزار  و ۵۰۰ تن لوب کات، ۳۶ هزار و ۱۸۰ تن مواد شیمیایی، ۷ هزار و ۱۰۰ تن گوگرد، ۵۰۶ تن روغن پایه و اسلاک واکس و همچنین یک هزار و ۷۰ تن عایق رطوبتی خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران طی هفته مذکور، شاهد معامله ۳۵ هزار و ۴۶۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از و ۳۰۲ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۳۵ هزار و ۲۵۰ تن گندم، ۱۸۹ هزار قطعه جوجه یک روزه و ۲۵ تن برنج مشاهده شد.

به گزارش سروش، در هفته‌ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران هم ۲ هزار تن پتاس (کلرید پتاسیم)، ۶۰۰ تن روغن، ۱۸۰ تن ضایعات فلزی، ۹۰۰ تن نخ پلی استر گرید A و همچنین چهار تن بشکه خالی داد و ستد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
بورس کالای ایران
ارسال دیدگاه