کد خبر:2527
پ
ویز

منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز

تاکسی‎های اینترنتی فعال در کشور، از استفاده اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waz)منع می‎شوند و  باید از سایر مسیریاب‌های جایگزین و بومی استفاده کنند.

تاکسی‎های اینترنتی فعال در کشور، از استفاده اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waz)منع می‎شوند و  باید از سایر مسیریاب‌های جایگزین و بومی استفاده کنند.

 به گزارش سروش، تاکسی‎یاب‎های اینترنتی در اطلاعیه ای از رانندگان خود خواسته اند که از این پس، از اپلیکیشن مسیریاب ویز Waze استفاده نکنند.

اطلاعیه منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز (Waze) 

 در این اطلاعیه آمده است که به دستور مقام قضایی، از تاریخ ۳۰ آبان ماه جاری تمام اپلیکیشن‌های درخواست خودرو، موظف به منع استفاده از مسیریاب Waze توسط کاربران خود هستند.

  براین اساس، تاکسی یاب‎های اینترنتی از رانندگان خود خواسته‌اند که برای جلوگیری از غیرفعال شدن اپلیکیشن‎شان، درصورت داشتن مسیریاب Waze روی گوشی خود، تا قبل از ۳۰ آبان ماه این مسیریاب را حذف کنند.

در این اطلاعیه استفاده از سایر مسیریاب‌های جایگزین و بومی پیشنهاد شده است.

ویز، یک نرم‌افزار بر مبنای سامانه موقعیت‎یابی جهانی است که از سیستم ناوبری ترن‌بای‌ترن استفاده می‌کند. این نرم‌افزار توسط استارت‌آپ صهیونیستی ویز ایجاد شد و گوگل در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۳، ویز را به قیمت ۱٫۰۳ میلیارد دلار آمریکا خریداری کرد.

هریک از ۱۰۰ کارمند ویز، مبلغ ۱٫۲ میلیون دلار کسب می‌کنند. این بزرگ‌ترین پرداخت به کارمندان یک شرکت فناوری اسراییلی در تاریخ است.

به گزارش سروش، پیش از این اپلیکیشن نقشه و مسیریاب Waze به دستور مقام قضایی فیلتر شده بود، اما چندی پیش رفع فیلتر شود. 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۴۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
جماران
ارسال دیدگاه