کد خبر:2455
پ
۰۱۲۰۴۶۳۶

موفقیتی دیگر برای ایران در جام‌جهانی

تیم ملی ایران بعد از صعود مقتدرانه به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آستانه چشیدن طعم موفقیتی دیگر آن هم در بخش داوری این تورنمنت بزرگ قرار دارد.

تیم ملی ایران بعد از صعود مقتدرانه به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آستانه چشیدن طعم موفقیتی دیگر آن هم در بخش داوری جام‌جهانی قرار دارد.

 

به گزارش سروش، تنها چند ماه بعد از صعود زودهنگام و مقتدرانه تیم ملی به جمع ۳۲ تیم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ این بار شاهد انتخاب علیرضا فغانی داور سرشناس و شایسته ایرانی در بین داوران مد نظر فیفا برای قضاوت در این تورنمنت بزرگ در تابستان سال آینده هستیم.

 

دعوت از وی برای حضور در سمینار دانش افزایی

 

اسامی داوران بین المللی فوتبال که شانس قضاوت در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه رادارند از سوی فیفا برای شرکت در سمینار دانش افزایی وپاس کردن تست های مربوط که از۴ لغایت ۸ آذرماه در دبی امارات برگزار می شود اعلام شد که طی آن علیرضا فغانی در بین داوران انتخاب شده از آسیا برای این سمینار است. 

 

فیفا از شش داور سرشناس آسیایی برای حضور در این سمینار دعوت به عمل آورده که علاوه بر علیرضا فغانی از ایران می توان به روشن ایرماتوف از ازبکستان، نواف عبدا.. از بحرین ، ساتو ریوجی از ژاپن،محمد عبدا.. از امارات و فهد المرداسی از عربستان هم اشاره کرد.

 

جام‌جهانی ۲۰۱۴

 

علیرضا فغانی در جام‌جهانی ۲۰۱۴ به عنوان داور ذخیره حضور داشت و فرصت قضاوت پیدا نکرد و در بازی هایی که انتخاب شد تنها نقش داور چهارم را ایفا کرد اما با گذشت چهار سال و پیشرفتی که از این داور شایسته در این سال ها دیده شد به نظر می رسد برترین داور آسیا در سال ۲۰۱۶ این بار بتواند بازی های مهمی را در جام جهانی قضاوتکند

 

علیرضا فغانی٬ زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۵۷ – کاشمر وی داور فوتبال اهل ایران می‌باشد. او از سال ۲۰۰۸ وارد لیست داوران بین‌المللی شده‌است. وی در لیگ برتر فوتبال ایران داوری می‌کند.

 

علیرضا فغانی در خانواده‌ای فوتبالی و ورزشی بزرگ شده است. پدر او محمد فغانی، داور فوتبال بوده است. علیرضا فغانی به عنوان بازیکن در تیم نوجوانان بانک ملی حضور داشته است و سابقهٔ حضور در تیم‌های شهاب خودرو، اتکا و نیروی زمینی را دارد. او سابقهٔ بازی در لیگ دسته دوم فوتبال ایران را نیز به عنوان بازیکن دارد، اما در نهایت داوری در فوتبال را به حضور در فوتبال به‌عنوان بازیکن ترجیح داد.

 

 

 

قضاوت های مهم فغانی

 

از برخی قضاوت‌های مهم او می‌توان به دیدار رده‌بندی جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۳، دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۵ و دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز اشاره کرد.

 

به گزارش سروش٬ فغانی در ایران نیز سابقهٔ قضاوت در فینال جام حذفی و شهرآورد تهران را نیز دارد. بازی نهایی مسابقات فوتبال در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو بین دو تیم برزیل و آلمان نیز با داوری او انجام گردید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۵

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
ورزش سه
ارسال دیدگاه