کد خبر:2537
پ
۶۳۵۹۳۳۷۰۷۲۹۶۷۵۵۹۱۹

رکورد هایی که بوفون می‌تواند پیش از خداحافظی بشکند

کاپیتان تیم ملی ایتالیا اگر چه از شکستن رکورد بیشترین حضور در جام جهانی باز ماند اما در آخرین فصل دوران بازیگری‌اش می‌تواند رکوردهای دیگری را به ثبت برساند.

کاپیتان تیم ملی ایتالیا اگرچه از شکستن رکورد بیشترین حضور در جام جهانی باز ماند اما در آخرین فصل دوران بازیگری‌اش می‌تواند رکوردهای دیگری را به ثبت برساند.

 

به گزارش سروش، جان لوئیجی بوفون پیش از بازنشسته شدنش در پایان فصل جاری می‌تواند دو رکورد دیگر را بشکند. ناکامی تیم ملی ایتالیا برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸، مانع از آن شد که نام بوفون به عنوان تنها بازیکنی که ۶ حضور متوالی در جام‌های جهانی را تجربه کرده است، به ثبت برسد اما تا پایان فصل جاری که در آن زمان قرار است سنگربان ۳۹ ساله بانوی پیر بازنشسته شود، فرصت‌هایی برای ثبت رکوردهای دیگر توسط او وجود دارد.

 

به شدت در تعقیب مالدینی

 

 

کاپیتان تیم ملی ایتالیا در حال حاضر با ۶۲۷ بازی در سری A، دومین رکورددار بازی در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا پس از پائولو مالدینی با ۶۴۷ بازی محسوب می‌شود. این یعنی که سنگربان کهنه‌کار یوونتوس با حضور در ۲۱ بازی از ۲۶ بازی باقی‌مانده یوونتوس تا پایان این فصل سری A، رکورد مالدینی را هم خواهد شکست.

علاوه بر این بوفون در حال حاضر مشترکاً در صدر جدول بازیکنانی قرار دارد که بیشترین تعداد قهرمانی را در سری A کسب کرده‌اند. بوفون بدون احتساب دو قهرمانی یوونتوس در فصول ۰۶-۲۰۰۵ و ۰۵-۲۰۰۴ به همراه بانوی پیر ۸ بار قهرمان سری A شده است و از این حیث با بزرگانی مانند ویرجینیو روستا، جووانی فراری و جوزپه فورینو برابر است اما اگر بیانکونری امسال برای هفتمین بار پیاپی اسکودتو را ببرد، سنگربانش به بازیکنی تبدیل می‌شود که بیشترین تعداد قهرمانی را در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا کسب کرده است.

رکورددار طولانی ترین کلین شیت

 

 

کاپیتان تیم ملی ایتالیا در حال حاضر رکورد بیشترین تعداد حضور در سری A به عنوان یک دروازه‌بان را دارد و طولانی‌‌ترین کلین شیت با ۹۷۴ دقیقه و ۱۰ بازی بدون بدون گل خورده. او همچنین بیش از تمام بازیکنان تاریخ یوونتوس برای این تیم در زمین بازی حضور داشته است و رکورد بیشترین تعداد بازی اروپایی در تاریخ این باشگاه را هم در اختیار دارد. اگرچه آلساندرو دل‌پیرو با ۷۰۵ بازی رکورددار انجام بیشترین بازی برای یوونتوس است اما بوفون از نظر دقایق حضور در میدان، جایگاهی بالاتر از هم‌تیمی سابقش دارد. تعداد بازی‌های بوفون ۷۰ تا کمتر از دل‌پیرو است.

به گزارش سروش٬ در رده ملی هم بوفون با ۱۷۵ بازی رکورددار انجام بازی برای تیم ملی ایتالیاست اما بازی دوشنبه هفته گذشته او برابر سوئد احتمالاً آخرین بازی‌اش خواهد بود. او در ۷۷ تا از این بازی‌ها دورازه‌اش را بسته نگه داشته است، بالاترین آمار مهار پنالتی (۵ پنالتی) و بیشترین تعداد بازی به عنوان کاپیتان (۷۹ بازی) را دارد که در مورد آخر با فابیو کاناوارو برابر است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۵

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه