کد خبر:2354
پ
۷۰۷۷۳۴۱_۳۶۶

معرفی نامزدهای سال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا فهرست نامزدهای کسب عناوین برتر سال ۲۰۱۷ قاره کهن را اعلام کرد که ایران در سه بخش برای کسب عنوان برتر نامزد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا فهرست نامزدهای کسب عناوین برتر سال ۲۰۱۷ قاره کهن را اعلام کرد که ایران در سه بخش برای کسب عنوان برتر نامزد شد.

 

به گزارش سروش،طبق روال هر سال کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد طی مراسمی خاص این بار به میزبانی بانکوک تایلند مراسم بهترین های سال فوتبال قاره کهن را برگزار کند که این مراسم طبق هماهنگی های به عمل آمده روز ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷(هشتم آذرماه ۹۶) با حضور مهمانان ویژه برگزار خواهد شد.

 

بنا به فهرستی که AFC در بخش های مختلف منتشر کرده است فوتبال ایران در سه بخش بهترین فدراسیون، بازیکن جوان سال و بازیکن برتر فوتسال کاندید کسب عنوان برترین ها شده است اما در مهمترین بخش ها که انتخاب بازیکن برتر بازیکن سال آسیا و همچنین مربی برتر است هیچ کاندیدایی از ایران در جمع نفرات معرفی شده حضور ندارند.

 

در بخش بهترین بازیکن سال آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا همان طور که پیش بینی می شد عمر الخریبین ستاره سوریه ای را بعد از درخشش در بازی های لیگ قهرمانان آسیا با پیراهن الهلال همین طور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ با سوریه در میان کاندیداها قرار داد تا رقابت او با عمر عبدالرحمان مرد سال ۲۰۱۶ آسیا و وو لی از چین جالب توجه باشد. عنوانی که به جای این مهاجم سوری می توانست در اختیار مهدی طارمی ستاره ملی پوش پرسپولیس قرار بگیرد اما …

 

قرار گرفتن دو کاندیدا از ایران در بخش بهترین فوتسالیست سال تقریبا شانس فوتسالی ها برای کسب دوباره این عنوان را دو چندان کرده است اما این که AFC چرا در بخش لژیونرها همچنین داور برتر سال آسیا هیچ نماینده ای از ایران را انتخاب نکرده نیز جای بسی تامل است. طاها شریعی مدافع بلند قامت نوجوانان ایران هم بعد از درخشش در جام جهانی زیر ۱۷ سال در هند رقابت جالبی با دو کره ای برای کسب عنوان جوان اول قاره کهن خواهد داشت، بخشی که می توانست شاهد حضور یکی دیگر از نوجوانان ایرانی هم باشد.پ

 

مراسم انتخاب بهترین های سال آسیا تحت عنوان AFC Dream Asia Award 2017 روز ۲۸ نوامبر با حضور همه کاندیداها در بانکوک تایلند برگزار می شود، مراسمی که در تب و تاب مراسم قرعه کشی جام جهانی می تواند همه نگاه ها را به فوتبال قاره کهن معطوف کند.نامزدهای کلی ایران مراسم به این شرح است:

 

نامزدهای کسب عناوین برتر جایزه فدراسیون سال AFC

 

به گزارش سروش٬ این جایزه به یکی از فدراسیون های عضو ای اف سی که فعالیت قابل توجهی در زمینه توسعه فوتبال در همه سطوح در آن کشور داشته، اهدا می شود؛ این شامل فوتبال پایه و جوانان، فوتبال زنان و همین طور جنبه های اجتماعی می شود. با توجه به امکانات و منابع، ای اف سی از سال ۲۰۱۳، در این رشته سه برنده را اعلام می کند..

 

 

فدراسیون فوتبال ایران
فدراسیون فوتبال ژاپن
فدراسیون فوتبال کره

 

 

جایزه مربی سال

آنگه پوسته کوگلو (استرالیا)
ایشی ماساتادا (ژاپن)
تاکافومی هوری (ژاپن)

 

 

برترین بازیکن فوتسال

 علی اصغر حسن زاده (ایران)
توحید لطفی (ایران)

 

جیراوات سورنویچیان (تایلند)

بهترین بازیکن سال 

وو لی (چین)
عمر خریبین (سوریه)
عمر عبدالرحمان (امارات)

 

بهترین بازیکن جوان سال

طاها شریعتی (ایران)
لی سئونگ وو(کره جنوبی)
پایک سئونگ هو (کره جنوبی)

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۵

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
http://www.varzesh3.com/news/1474672
ارسال دیدگاه