اخبار برگزیده

کد خبر:2857
پ
۱۴۴۲۱۱۱۶۶۰-internet-840×420

ظرفیت ترانزیت دیتای کشور۵۰ درصد افزایش یافت

مدیر کل بازاریابی و امور تجاری شرکت زیر ساخت از افزایش پنجاه درصدی ترانزیت دیتای کشور در صد روز نخست دولت دوازدهم خبر داد.

مدیر کل بازاریابی و امور تجاری شرکت زیر ساخت از افزایش پنجاه درصدی ترانزیت دیتای کشور در صد روز نخست دولت دوازدهم خبر داد.

به گزارش سروش، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، میرزایی مدیر کل بازاریابی و امور تجاری زیر ساخت اعلام کرد: در راستای اجرای برنامه ششم توسعه و به منظور توسعه ظرفیت ترانزیت دیتای کشور در عملکرد اجرایی صد روزه اول دولت دوازدهم، برای فروش ۳۰۰ گیگابیت برثانیه ظرفیت ترانزیت جنوب به شمال، توسط شرکت ارتباطات زیرساخت سفارش قطعی گرفته و قرارداد منعقد شده است.

 

وی ادامه داد: با اجرای این قرارداد، ظرفیت فعلی ترانزیت یک و نیم برابر می شود.
مدیر کل بازاریابی و امور تجاری زیرساخت تاکید کرد: در حال حاضر از این سفارش به میزان  ۱۱۰ گیگا بیت آن فعال شده و ما بقی نیز به سرعت عملیاتی می شود.

حجم ترانزیت دیتای کشور معادل ۵۰ درصد حجم ظرفیت فعلی ترانزیت از ایران است

وی تصریح کرد: این حجم ترانزیت معادل ۵۰ درصد حجم ظرفیت فعلی ترانزیت از ایران است و این مسیر نخستین مسیر دایر شده ترانزیتی از جنوب به شمال است.

لازم به توضیح است بر اساس برنامه ششم توسعه وضعیت ترانزیت دیتای کشور ( جنوب به شمال ) باید به ۳۰ ترابیت برسد.

به گزارش سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز، در صفحه اینستاگرام خود، از عقد قرارداد و اجرایی شدن فروش ۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه ظرفیت ترانزیت دیتای کشور ( جنوب به شمال ) توسط شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داده است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۶۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه