اخبار برگزیده

کد خبر:2940
پ
سرلشکر باقری

سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به روسیه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه برای شرکت در نشست سه‎جانبه ایران، روسیه و ترکیه عازم سوچی روسیه می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه برای شرکت در نشست سه‎جانبه ایران، روسیه و ترکیه عازم سوچی روسیه می شود.

به گزارش سروش، قرار است در این نشست، روسای ستاد ارتش روسیه، ترکیه و همچنین سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان پیرامون همکاری‌های سه جانبه دفاعی بحث و تبادل نظر کنند.

حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در نشست سوچی

آینده تحولات سوریه، مبارزه با گروهک‌های تکفیری و تداوم همکاری‌های سه کشور در این زمینه از مهم‌ترین محورهای این نشست  عنوان شده است.

روسیه میزبانی نشست با ایران و ترکیه در خصوص همکاری‌های سه‎جانبه دفاعی در سوریه  را برعهده دارد.

خبرگزاری آناتولی پیش از این به نقل از منابع دیپلمات ترکیه گفته بود که شرکت کنندگان در این نشست درباره آخرین تحولات مربوط به منطقه و سوریه گفت‌وگو خواهند کرد.

در سوچی نشست سه جانبه‌ای با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صورت خواهد گرفت. به دنبال آن ابتدا مقامات عالی‌رتبه و کارشناسان‌ سه کشور ایران، روسیه و ترکیه دیدار خواهند کرد.

روسیه، ترکیه و ایران کشورهای ضامن روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه و برقراری ثبات و امنیت در این کشور هستند.

سخنگوی دولت ترکیه گفت که رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور مذاکرات مهمی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران درباره روند آستانه و انتقال سیاسی در سوریه، برگزار کرده‎است.

به گزارش سروش، بنا به گزارش رویترز، پسکوف در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که نشست روسیه و ایران و ترکیه درباره همکاری‌های سه جانبه دفاعی در سوریه قرار است در شهر «سوچی» برگزار شود.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه