کد خبر:3084
پ
۲۳۱۸۵۱۰_۶۰۴

فدراسیون فوتبال آمریکا درحال برنامه‌ریزی برای آغاز تورنمنتی همزمان با جام‌جهانی

فدراسیون فوتبال آمریکا درصدد برگزاری تورنمنتی موازی با مسابقات فیفا با حضور بازماندگان تورنمنت سال آینده روسیه است که از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ بازمانده‌ اند.

فدراسیون فوتبال آمریکا درصدد برگزاری تورنمنتی موازی با مسابقات فیفا با حضور بازماندگان تورنمنت سال آینده روسیه است که از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ بازمانده اند.

به گزارش سروش، فدراسیون فوتبال آمریکا تصمیم دارد با برگزاری مسابقات فوتبال موازی با رقابت های فیفا در روسیه موافقت کند.

آمریکا پس از شکست برابر ترینیداد و توباگو، برای اولین بار پس از گذشت سی سال موفق به صعود به جام جهانی فوتبال نشد.

ایده برگزاری مسابقات موازی که از طرف فدراسیون آمریکا مطرح شده است، هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و نهایی شدن آن مستلزم تماس با سایر تیم های ناکام در راه صعود به جام جهانی به منظور طراحی ساختاری برای این تورنمنت است.

مانع اصلی فیفا

 

مخالفت فیفا با برگزاری مسابقات فوتبال هم زمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فیفا، مانع اصلی بر سر راه عملی شدن این ایده آمریکاست.

تا زمانی که فدراسیون فوتبال آمریکا از مقررات بین المللی فوتبال تبعیت نکند، فیفا اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

‘مایکل لوییس’، کارشناس ورزش، در این رابطه گفت: به نظر می رسد این، ایده ای برای پول درآوردن باشد و آنها به آن به عنوان راهی برای کسب درآمد نگاه می کنند.
ایتالیا، هلند و شیلی، کامرون و ساحل عاج از جمله تیم های بزرگ فوتبال هستند که موفق به راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نشدند.

این اولین بار از سال ۱۹۵۸ است که ایتالیا پس از شکست برابر سوئد در مرحله پلی آف، از جام جهانی بازماند. 

 نظر اعضاء فدراسیون فوتبال آمریکا راجع به ایتالیایی‌ها 

 

لوییس که معتقد است، بازیکنان ایتالیا ترجیح می دهند به تعطیلات بروند، گفت: تیم های دعوت شده برای انجام تورنمنت موازی بی تجربه هستند و مطمئنا کمکی به پیشرفت تیم آمریکا نخواهند کرد.

اتریش، بوسنی – هرزگوین، جمهوری چک، یونان، ایرلند، پاراگوئه، اسکاتلند و ترکیه از دعوت شوندگان احتمالی به این تورنمنت هستند.

برگزاری این تورنمنت می تواند به نفع نامزدی آمریکا برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ باشد.

به گزارش سروش٬ جام جهانی ۲۰۱۸ از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر ۱۳۹۷ به میزبانی روسیه برگزارمی شود. تیم ملی ایران جزو۳۲ تیم راه یافته به مهمترین تورنمنت فوتبال جهان است..

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۵

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه