کد خبر:3102
پ
ظریف

همکاری ایران با سازمان ملل در همه حوزه های مورد انتظار در افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی ایران به منظور همکاری نزدیک با سازمان ملل و دیگر کارگزاری های آن سازمان در تمامی حوزه های مورد انتظار در افغانستان خبر داد.

وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی برای همکاری ایران با سازمان ملل و دیگر کارگزاری های آن سازمان در تمامی حوزه های مورد انتظار در افغانستان خبر داد.

 

همکاری ایران با سازمان ملل در امور افغانستان

 

به گزارش سروش، محمد جواد ظریف در دیدار تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان ضمن اشاره به همکاری های جاری میان ایران و افغانستان و لزوم افزایش شتاب این همکاریها در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی، اهمیت مقابله با گسترش تهدیدات و خطر گروه داعش در منطقه و از جمله افغانستان با توجه به شکست های اخیر این گروه تروریستی در کشورهای عراق و سوریه را یادآور شد.

اعلام حمایت کشورمان از تلاشهای دولت وحدت ملی افغانستان و سیاست جاری جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد ثبات در این کشور و همچنین حمایت از تلاش های سازمان ملل در تمامی ابتکارات مربوط به استقرار صلح در افغانستان از جمله محورهای دیگر گفت وگوها در این دیدار بود.

به گزارش سروش، تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز در این دیدار گزارش مبسوطی از اوضاع کنونی و امنیتی افغانستان و همچنین راه های مختلف تداوم گفت وگوهای صلح در افغانستان به منظور استقرار ثبات و امنیت در این کشور ارائه کرد.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۶۲

ارسال دیدگاه