کد خبر:3913
پ
۱۳۹۴۰۷۲۶۲۱۱۳۳۶۷۹۶۶۳۲۵۷۴۴

اشتغال‌زایی در روستاها با وام های کارآمد به تصویب دولت درامد

ریاست‌جمهوری از طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰میلیون تومان تا سقف ۲میلیارد تومان برای روستاییان سراسرکشور خبر داد.

ریاست‌جمهوری از طرح‌های اشتغال‌زایی با کف ۱۰۰میلیون تومان تا سقف ۲میلیارد تومان برای روستاییان سراسرکشور خبر داد.

به گزارش سروش،ابوالفضل رضوی امروز در جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان‌های مختلف که به‌منظور اجرای طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری در محل ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: براساس قانون مصوب‌شده امکان استفاده ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری وجود دارد، که به همین میزان نیز بانک‌ها می‌آورند و در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغالزایی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: آئین‎نامه این طرح(اشتغال‌زایی) را دولت تصویب کرده و مسئولیت اجرای آن نیز مشخص شده است و حتی برای اجرا در دهه اول آذر ماه به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

طرح‌های اشتغالزایی با کف ۱۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: طرح‌های اشتغال‌زایی با کف ۱۰۰ میلیون تومان تا سقف ۲ میلیارد تومان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و امیدواریم که بتوانیم کار را به نتیجه مورد نظر برسانیم.

رضوی در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که آیا طرح‌های اشتغالزایی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: برای طرح‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل‌های دیگری پرداخت می‌شود و در این پروژه تعریف نشده است.

وی خاطر نشان کرد: ۴ دستگاه بر این امر نظارت می‌کنند و خود ما نیز نظارت نقطه به نقطه را در این خصوص دنبال می‌کنیم تا افراد متقاضی دریافت تسهیلات حتماً مبالغ دریافتی را در پروژه‌ ارائه‌شده هزینه کنند.

 

نظارت مدیران بر پروژه‌های اشتغال‌زایی

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: ۳ دستگاه ثابت در این ارتباط وجود دارد که شامل رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرکل رفاه کار و تأمین اجتماعی، مدیرکل روستایی استانداری و دستگاه صادرکننده مجوز بر نحوه اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی نظارت می‌کند.

رضوی تصریح کرد: دستگاه‌های صادرکننده مجوز شامل وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان گردشگری هستند.

به گزارش سروش، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در پاسخ به این سؤال که در ارتباط با میزان خسارت واردشده به مناطق روستایی غرب کشور از زلزله اخیر، اظهار داشت: به‌دستور معاون اول رئیس جمهور پنج‌شنبه هفته جاری گروه دیگری از معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شود تا برآورد دقیق‌تری از خسارت واردشده به زلزله‌زدگان روستایی انجام دهند تا تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۷۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه