کد خبر:3324
پ
علیرضابیگی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس

مدیریت بحران حوادث غیرمترقبه در تراز معاون رئیس‌جمهور در نظر گرفته شود

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، تراز اداری، در ردیف معاون رئیس‌جمهور برای مدیریت بحران و خلاءهای موجود در حوادث غیرمترقبه کشور را ضروری خواند.

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، تراز اداری، در ردیف معاون رئیس‌جمهور برای مدیریت بحران و خلاءهای موجود در حوادث غیرمترقبه کشور را ضروری خواند.

به گزارش سروش، احمد علیرضا‎بیگی در گفت‌وگو با رسانه‎ها، با اشاره به  دستور کار قرار گرفتن لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور در مجلس گفت: البته تا زمان تصویب قانون جدید، قانون قبلی همچنان قابلیت اجرا دارد و در حادثه زلزله اخیر هم این طور نبود که دستگاه‌های مربوطه تکالیف قانونی خود را ندانند.

وی افزود: من معتقدم این لایحه هم نخواهد توانست خلاءهای موجود در حوادث غیرمترقبه  را مرتفع کند و با توجه به اینکه کشور ما همچنان مورد عناد دشمنان انقلاب قرار دارد، آنها منتظر سوءاستفاده از این پدیده‌ها برای تضعیف کارآمدی و تبلیغات منفی علیه نظام هستند. بنابراین باید توجه مضاعفی در این زمینه صورت گیرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اینکه بخواهیم مدیریت بحران را محصور به معاون وزیر کشور کنیم و از او انتظار داشته باشیم هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف و وزارتخانه‌های نیرو، راه و بهداشت را انجام دهد، به نظر می‌رسد چنین ظرفیتی برای هماهنگی در معاون وزیر وجود نداشته باشد و باید هماهنگی در سطح بالاتری در ستاد بحران انجام شود.

بیگی همچنین گفت: در این لایحه شورای عالی مدیریت بحران با مسئولیت معاون رئیس‌جمهور پیش بینی شده اما کار در دست معاون وزیر کشور است که نسبت به بقیه اعضای ستاد بحران در تراز ضعیف‌تری قرار دارد. البته در لایحه پیشنهادی رئیس ستاد مدیریت بحران براساس مصوبه هیئت وزیران انتخاب می شود و حکمش را وزیر کشور صادر می کند. مثلا در بحران کرمانشاه استاندار باید مراتب نیازمندی خود را به معاون وزیر کشور بگوید، او موضوع را به وزیر منتقل کند و این مسئله در هیئت وزیران مطرح شود که فیلتر زیادی است.

این عضو کمیسیون شوراها خاطر نشان کرد: در لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور باید تراز اداری بالاتری در ردیف معاون رئیس‌جمهور برای مدیریت بحران منظور کنیم که ما حتما این موضوع را در صحن مجلس دنبال خواهیم کرد.

به گزارش سروش، وی در پایان گفت که این لایحه آماده طرح در مجلس است و با توجه به برخی موضوعات اساسی که در آن نادیده گرفته شده، بحث و بررسی زیادی در صحن مجلس درباره آن انجام خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه