کد خبر:3356
پ
کالین
سخنگوی رئیس جمهور ترکیه

هدف امریکا از ماندن در سوریه مقابله با روسیه و ایران است

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه به نظر می‌آید که آمریکا قصد دارد بیش از زمانی که انتظار می‌رفت در سوریه بماند، معتقد است هدف واشنگتن از ماندن در سوریه، مقابله با روسیه و ایران است.

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه به نظر می‌آید که آمریکا قصد دارد بیش از زمانی که انتظار می‌رفت در سوریه بماند، معتقد است هدف واشنگتن از ماندن در سوریه، مقابله با روسیه و ایران است.

 

به گزارش سروش،  ابراهیم کالین، مشاور و سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در گفت‌وگو با شبکه فرانس ۲۴ با پرداختن به تلاش‌های ترکیه، روسیه و ایران برای حل بحران سوریه اظهار داشت: به نظر می‌آید که آمریکا قصد دارد بیش از زمانی که انتظار می‌رفت در سوریه بماند و ممکن است برای مقابله با روسیه و ایران بخواهد این کار را انجام دهد.

روسیه و ایران به دنبال تمامیت ارضی سوریه

وی ادامه داد: اگر هدف این باشد، موجب پیچیده‌تر شدن وضعیت خواهد شد. این در حالی است که هدف اصلی باید محافظت از تمامیت ارضی سوریه باشد.

 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کشور روسیه بر حفظ تمامیت ارضی سوریه در چارچوب طرح مورد توافق تهران، مسکو و آنکارا برای اجرای چهار منطقه کاهش تنش در این کشور تاکید کرد.

 

ایران، روسیه و ترکیه ۱۴ اردیبهشت و در چهارمین مذاکرات سوری آستانه، تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه امن در سوریه را امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش زودهنگام خشونت ها است.

 

کالین همچنین با اشاره به مذاکرات ترکیه، روسیه و ایران  سوریه در آستانه تاکید کرد که این تلاش‌ها هیچ منافاتی با مذاکرات ژنو درباره سوریه ندارد.

 

به گزارش سروش، ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در بخش دیگری از این گفت‌وگو به موضوع اتهامات مطرح شده از سوی واشنگتن علیه رضا ضراب، شهروند ایرانی-ترکیه‌ای پرداخت که مقامات آمریکایی وی را به دور زدن تحریم‌های ایران متهم می‌کنند. وی پرونده مطرح شده علیه رضا ضراب را ناشی از انگیزه‌های سیاسی دانست.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه