اخبار برگزیده

کد خبر:3755
پ
DSC_00722
مدیر کل آموزش و پرورش تهران خبر داد:

کمبود سرانه استاندارد فضای آموزشی و پرورشی در استان تهران

مدیر کل آموزش و پرورش تهران: استان تهران از نظر میزان فضای آموزشی و پرورشی جزو فقیرترین استان‎های کشور می‎باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران: استان تهران از نظر میزان فضای آموزشی و پرورشی جزو فقیرترین استان‎های کشور می‎باشد.

به گزارش سروش، عباسعلی باقری، مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران در حاشیه نشست مطبوعاتی بیستمین نشست مجمع خیّرین مدرسه‎ساز که در محل مجمع خیّرین مدرسه‎ساز استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: استان تهران از نظر میزان فضای آموزشی و پرورشی جزو فقیرترین استان‎های کشور می‎باشد.

باقری در ادامه افزود: تهران جزو ۵ استان انتهایی از نظر کمبود سرانه استاندارد فضای آموزشی برای دانش آموزان می‎باشد، به طور میانگین نزدیک به ۳۲ نفر دانش‎آموز در هر کلاس است و در سطح استان در عین حال که کلاس‎های روستایی ۵ نفره داریم کلاس‎های درسی نیز داریم که ۴۵ نفر دانش‎آموز در آن در حال تحصیل هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم در سطح استان میزان حضور دانش‎آموزان در کلاس‎ها را به آمار استاندارد ۲۸ نفر در هر کلاس برسانیم به طور تقریبی به ۵۰۰ مدرسه ۹۰۰ کلاسه دیگر نیاز داریم. که فرآیند ساخت این مدارس تنها با کمک خیرین عزیز میسر می‎شود.

باقری افزود: هم اکنون ۱۰ هزار کلاس نیز در سطح استان نیاز به مقاوم‎سازی دارند تا در برابر بحران‎هایی نظیر زلزله تاب بیاورند. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران ادامه داد: با توجه به زلزله‎خیز بودن استان تهران، این میزان از ناایمن بودن کلاس‎ها آمار مطلوبی نیست و در تلاش هستیم تا این موضوع را با همکاری سازمان امور نوسازی مدارس تهران رفع نماییم.

 

*** محروم بودن تهران از نظر فضای آموزشی

 

عباسعلی باقری در پاسخ به خبرنگار سروش در خصوص مقدار فعلی سرانه فضای آموزشی در ایران عنوان داشت: خیرین محترم شهر تهران بدانند که این شهر از نظر فضای آموزشی محروم بوده و لزومی ندارد که هزینه ساخت مدارس را در مناطق محروم سایر استان‎های کشور هزینه نمایند.

وی با ضروری دانستن ساخت مدارس در این استان، درباره میزان سرانه استاندارد فضاهای آموزشی در دنیا بیان کرد: در استانداردهای جهانی به طور متوسط برای هر دانش‎آموز در دوره دبستان حداقل ۹ متر مربع، در دوره متوسطه حداقل  ۱۱ متر مربع و در دوره دبیرستان حداقل ۱۲ مربع می‎باشد. 

به گزارش سروش، مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران در پایان تصریح کرد: این در حالی است که میزان سرانه فضای آموزشی در ایران به طور میانگین برای هر دانش‎آموز ۴ متر مربع می‎باشد.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۹

منبع
سروش
ارسال دیدگاه