اخبار برگزیده

کد خبر:3685
پ
دادکان

انتصاب “محمد دادکان” در وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی محمد دادکان ، رییس سابق فدراسیون فوتبال را به عنوان مشاور امور تربیت بدنی و ورزش خود برگزید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی محمد دادکان ، رییس سابق فدراسیون فوتبال را به عنوان مشاور امور تربیت بدنی و ورزش خود برگزید.

به گزارش سروش، در حکم محمد شریعتمداری خطاب به محمد دادکان آمده است که “با توجه به سوابق علمی و تجارب ارزشمند جنابعالی و ضرورت ساماندهی امور تربیت بدنی و ورزش در مجموعه وزارت به موجب این حکم به سمت «مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش» منصوب می‌شوید.

سمت‎های قبلی محمد دادکان

وزیر صنعت، معدن و تجارت  افزود: امید است با اتکا به خداوند متعال و دانش و تجارب خود نسبت به برنامه‌ریزی و ساماندهی امور ورزش حرفه‌ای، غیرحرفه‌ای و همگانی و همچنین راهبری، نظارت و ارزشیابی فعالیت‌های باشگاهی در سطح مجموعه موفق و مؤید باشید. توفیق روز افزون شما را از خداوند متعال مسألت می نمایم”.

گفتنی است که محمد دادکان بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، رییس سابق فدراسیون فوتبال و استاد گروه فیزیولوژی ورزشی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی است و طی چند سال اخیر به عنوان معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت کرده است.

 

وی در ۲۸ دی ۱۳۸۱ با رای قاطع اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به عنوان بیست و سومین رئیس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد. از ۲۴ نفری که تاکنون ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته‌اند.

 

دوره ریاست او بر فدراسیون فوتبال (شهریور ۱۳۸۱ تا خرداد ۱۳۸۵) یکی از پر سر و صداترین دوره‌های فدراسیون فوتبال ایران در طول تاریخ بوده است.

 

محمد دادکان با جذب اسپانسر و همچنین کمک‌های دوستان بازاری‌اش وضع مالی فدراسیون فوتبال را سر و سامان بخشید.

 

انتصاب همایون شاهرخی به عنوان سرمربی تیم ملی یکی از اولین اقدامات او بود. او مقابل فشارهای رسانه‌های در برابر این اقدام مقاومت کرد تا اینکه در نهایت با توصیه و فشار سازمان تربیت بدنی در پاییز ۱۳۸۳ برانکو ایوانکوویچ را دوباره به تیم ملی بازگرداند.

 

 

به گزارش سروش، تیم ملی در دوره ریاست دادگان به راحتی به جام جهانی ۲۰۰۶ رفت و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴ نیز به مقام سوم رسید.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۷۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

ارسال دیدگاه