اخبار برگزیده

کد خبر:3706
پ
کمالوندی

انزوای سیاسی کنونی آمریکا در یک موضوع، هیچ زمانی سابقه نداشته است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، انزوای سیاسی آمریکا در زمان کنونی را بی سابقه دانست.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، انزوای سیاسی آمریکا در زمان کنونی را بی سابقه دانست.

وی در حاشیه دومین سمینار همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا، در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: هیچ زمانی نبوده است که آمریکا در خصوص یک موضوع این‌قدر در انزوای سیاسی قرار بگیرد.

انزوای سیاسی بی سابقه آمریکا

 

به گزارش سروش، بهروز کمالوندی در خصوص احتمال تأثیرگذاری آمریکا بر دیگر طرفین برجام برای خروج از توافق هسته‌ای، اظهار کرد: آمریکا در موضوع برجام بیش از هر موضوع دیگری در انزوا قرار گرفته است و هیچ وقت در یک موضوعی این‌قدر در انزوا نبوده است.

به عبارت دیگر آمریکا همراه ندارد. نه اروپا و نه چین و روسیه این کشور را همراهی نمی‌کنند و در منطقه فقط عربستان و رژیم صهیونیستی هستند که سیاست‌های این کشور را تأیید می‌کنند.

وی افزود: پس در واقع این موقعیت خوبی است و درک درستی در دنیا در رابطه با موضوع برجام وجود دارد. اما اینکه اروپائیان تا چه اندازه در موضع فعلی خود بمانند بستگی به خودشان دارد، وقتی روی یک موضوعی اجماع است چگونه می‌خواهند روبروی جهان بایستند؟

البته در تاریخ آمریکا این موارد بوده است و همیشه سرشان به سنگ خورده است که امیدواریم از گذشته خود تجارب خوبی اندوخته باشند تا دیگر اشتباهات خود را تکرار نکنند.

سخنان اخیر وزیر امور خارجه فرانسه برای بهره برداری اقتصادی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در خصوص سخنان اخیر وزیر امور خارجه فرانسه در عربستان که سیاست‌های ایران در منطقه و برنامه موشکی آن را تهدیدی برای جهان خوانده بود، گفت: در عالم دیپلماتیک و سیاست وقتی کسی به یک کشور با منظورهای اقتصادی سفر می‌کند ممکن است حرف‌هایی هم بزند که از آن بهره اقتصادی ببرد.

حال سؤال اینجاست که چقدر باید این سخنان را جدی گرفت؟ فعلاً موضع رسمی دولت فرانسه حمایت از برجام است.

به گزارش سروش، کمالوندی در پایان تاکید کرد: بنابراین ممکن است سخنان وزیر خارجه فرانسه برای بهره‌برداری اقتصادی و ناشی از وعده‌های عربستان باشد. وزیر خارجه فرانسه شاید به نوعی همان سخنان ترامپ را تأیید کرده باشد که عربستان را باید مانند گاو شیرده دوشید.

در عالم سیاست هم برای خوشایند طرف مقابل ممکن است سخنانی را بگویند تا منافع اقتصادی خود را تأمین کنند. فعلاً آنچه که مهم است و در مذاکرات با اروپا به اثبات رسیده است این است که آنان به شدت از برجام حمایت می‌کنند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۶۲

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه