اخبار برگزیده

کد خبر:3671
پ
دخانیات

تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران با ۱۱۴ رای موافق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران  با  ۱۱۴ رای موافق  از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضردر مجلس موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران  با  ۱۱۴ رای موافق  از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند.

 

به گزارش سروش  حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع در رابطه  با تفحص از عملکرد شرکت دخانیات گفت که این تقاضا با حضور وزیر کار در جلسه این کمیسیون بررسی شده اما براساس رای اکثریت اعضا مورد تصویب قرار نگرفته است.

 

حسن کامران متقاضی تحقیق و تفحص نیز در این رابطه گفت که شرکت فولاد ۵۵ درصد شرکت دخانیات را در اختیار دارد و در حالی که شرکت فولاد با مشکلات زیادی مواجه است مدیرعامل شرکت دخانیات ۲۳ میلیون تومان حقوق دریافت می کند.

 

در ادامه گزارش رد این تقاضای تحقیق و تفحص به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با ۷۳رای موافق، ۸۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر با آن مخالفت کردند.

 

 

شرکت دخانیات ایران، یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تهیه، تولید و توزیع تنباکو و دخانیات در ایران است که از سال ۱۳۱۶ هجری شمسی در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در چند شهر غیر از تهران نیز تولید سیگار دارد. از مهم‌ترین مراکز تولیداین شرکت «مجتمع های دخانیات تهران و گیلان» می‌باشد.

 

شرکت دخانیات ایران برای تأمین نیاز داخلی ایران فعالیت می‌کند. این شرکت طبق قانون انحصار دخانیات فعالیت می‌کند. شرکت دخانیات ایران انواع سیگارت بهمن، فروردین، تیر، و محصولات تحت لیسانس شرکت‌های بزرگ دخانیاتی جهان را تولید و عرضه می‌کند. شرکت دخانیات ایران دارای هفت مجتمع بزرگ در استان‌های تهران، کردستان، آذربایجان غربی، اصفهان و گیلان و مازندران و گلستان و چندین اداره کل و اداره در ایران است.

 

از سال ۱۳۸۱ هجری شمسی بعد از امضاء قراردادهایی با شرکت‌های JTI و BAT سیستم تولید خود را متحول و به روز کرد. ورود فناوری‌های مختلف همانند کشت فلوسیستم توتون از دستاورد این همکاری بود.

 

به گزارش سروش،با توجه به اینکه مخالفین رد این تحقیق و تفحص ۵۰ درصد نبودند اصل تقاضای تحقیق و تفحص به رای مجلس گذاشته شد و نمایندگان با ۱۱۴ رای موافق، ۵۶ رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۷۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه