کد خبر:3654
پ
وزیر نفت
وزیر نفت کشور

مهار آتش چاه نفتی رگ سفید اصل است، اما نباید تلفات انسانی داشته‎ باشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس بر نظر وزیر نفت کشور مبنی مهار آتش چاه نفتی رگ سفید در صورتی تلفات انسانی نداشته باشد، تاکید کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس  بر نظر وزیر نفت  کشور مبنی مهار آتش چاه نفتی رگ سفید در صورتی تلفات انسانی نداشته باشد، تاکید کرد.

به گزارش سروش،  اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با رسانه‎ها درباره آخرین وضعیت مهار آتش در چاه نفتی رگ سفید اظهار کرد: روز گذشته وزیر نفت در مورد مهار آتش چاه نفتی رگ سفید بیان کرد که گرچه خاموش کردن آتش درون چاه اصل است اما برای ما حفظ جان افراد مهم‌تر است.

وی تصریح کرد: براساس اظهارات وزیر، بنا نیست چاه نفتی را خاموش کنیم از طرف دیگر تلفات انسانی هم داشته باشیم. بنابراین تاکید داشتند که بسیار با تأنی کارها پیش برود و عجله‌ای نباشد.

چاه نفت رگ سفید همچنان می‌سوزد و شعله‌های آتش در این منطقه زبانه می‌کشد.

حجم بالای آتش، تخریب سازه چندصد تنی دکل حفاری، فشار زیاد خارج شدن مواد اشتعال‌زا از دهانه این چاه نفتی و صعب‌العبور بودن منطقه، کنترل و خاموش کردن شعله‌های آتش در این میدان نفتی را با مشکل مواجه کرده است.

در این حادثه ٢ نفر از نیروهای شرکت ملی حفاری ایران به نام‌های «فرزاد ارزانی‌بیرگانی» و «محمد سلیمی‌چگینی» در دم جان باختند و سه نفر دیگر از نیروهای حاضر در چاه شماره ١۴٧ این منطقه مصدوم شدند که بنابر اعلام مسئولان شرکت نفت، با وجود شکستگی استخوان و سوختگی بر اثر موج انفجار، حال عمومی آنها رضایت‌بخش است.

ساعتی پس از انفجار و آتش‌سوزی در چاه نفت رگ سفید که موجب تخریب کامل دکل حفاری ٩۵ فتح شرکت ملی حفاری ایران شد، مدیران ارشد این شرکت همراه با تیم‌های عملیاتی از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بالگرد در محل حادثه حاضر شدند. همزمان یکشنبه‌شب وزیر نفت، محسن دلاویز را به‌عنوان نماینده ویژه خود به محل حادثه اعزام کرد.

به گزارش سروش، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان بیان کرد:  در واقع، نظرشان این بود که اگر چند روز مهار آتش به تاخیر افتاد منعی ندارد زیرا  سلامت افرادی که در آن محل مشغول فعالیت هستند، مهم تر است.

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۷۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه