کد خبر:3930
پ
زلزله-۵

بنیادشهیدخسارت زلزله زدگان را ظرف دو هفته پرداخت می کند

بنیادشهید و امور ایثارگران پس از مراجعه کارشناسان بیمه به محل و برآورد خسارت، تا سقف ۳۵ میلیون تومان به ایثارگران آسیب دیده از سوی شرکت بیمه گر پرداخت می ‌کند.

بنیادشهید و امور ایثارگران پس از مراجعه کارشناسان بیمه به محل و برآورد خسارت، تا سقف ۳۵ میلیون تومان به ایثارگران آسیب دیده از سوی شرکت بیمه گر پرداخت می ‌کند.

 

 

به گزارش سروش، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: خسارات وارده به منازل زلزله زدگان ایثارگر در غرب کشور پس از برآورد هزینه ها، ظرف مدت دو هفته پرداخت می شود.

 

مهدی ایزدی روز پنجشنبه  اظهار داشت: اکنون بررسی موضوع خسارت زلزله زدگان با بیمه طرف قرارداد با بنیادشهید است که این موضوع توسط شرکت بیمه گر در حال بررسی است.

 

وی با بیان اینکه هنوز تعداد ایثارگرانی که واحدهای مسکونی آنها خسارت دیده مشخص نیست، اظهار داشت: همچنین آمار دقیقی از میزان خسارات وارده به منازل آنها نداریم.

 

ایزدی تصریح کرد: ایثارگرانی که در زلزله کرمانشاه خسارت دیده اند باید به بیمه یا بنیادشهید مواردشان را اعلام کنند، البته این موضوع کار سختی است.

 

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید اضافه کرد: اینکه موضوع خسارت و برآوردها هزینه ها از سوی بیمه انجام شد، زمان پرداخت خسارات خیلی طولانی نخواهد بود و اگر برآورد هزینه کنند ظرف دو هفته به آنها پرداخت می شود.

 

ایزدی درباره پرداخت خسارت به ایثارگران زلزله‌ ای که منازل آنها آسیب ‌دیده است، اظهارداشت: پس از مراجعه کارشناسان بیمه به محل و برآورد خسارت، تا سقف ۳۵ میلیون تومان به ایثارگران آسیب دیده از سوی شرکت بیمه گر پرداخت می ‌شود.

 

 

وی بیان داشت: همه ایثارگران مشمول بیمه عمر و حوادث هستند و خانواده ایثارگری که در بلایای طبیعی فوت کنند با توجه به درصد ایثارگری از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دریافت می ‌کند.

 

ایزدی تصریح کرد: همچنین با توجه به بیمه بودن منازل ایثارگران در برابر حوادث طبیعی برای بازسازی، تجهیز و تهیه اثاثیه منزل از طرف شرکت بیمه ‌گر تا سقف ۳۵ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

 

 

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید اظهار داشت: هیاتی از سوی بنیادشهید برای رسیدگی و پیگیری پرداخت خسارت به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شود ضمن اینکه هم‌اکنون نیز بنیاد استان پیگیری‌های لازم را انجام داده و امکانات اولیه در اختیار ایثارگران قرار داده شده است.

 

 

زلزله ۷،۳ ریشتری یکشنبه ۲۱ آبان ماه کرمانشاه را لرزاند که براثر این زمین لرزه تاکنون ۴۴۴ نفر فوت کرده و بیش از ۱۲ هزار نیز مصدوم شدند.

 

 

به گزارش سروش، همچنین براساس اعلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری در زلزله بزرگ غرب کشور آسیب دیده و تخریب شده است.

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۲۵۹۸۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۱

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه