کد خبر:3988
پ
لاریجانی

تقویت همکاری‌های امنیتی ایران و روسیه برای مقابله با ماجراهای جدید

رئیس مجلس در دیدار با نایب رئیس مجلس روسیه، بر ضرورت تقویت همکاری‌ های امنیتی دو جانبه برای مقابله با باقیمانده تروریسم در منطقه تاکید کرد.

رئیس مجلس در دیدار با نایب رئیس مجلس روسیه، بر ضرورت تقویت همکاری‌های امنیتی ایران و روسیه برای مقابله با باقیمانده تروریسم در منطقه تاکید کرد.

به گزارش سروش، این دیدار، دیروز چهارشنبه در حاشیه دهمین اجلاس مجمع عمومی مجالس آسیایی در استانبول برگزار شد.

لزوم تقویت همکاری‌های امنیتی ایران و روسیه

لاریجانی گفت: تروریسم هنوز خاتمه پیدا نکرده و ماجراهای جدیدی در راه است که لازمه مقابله با آن تقویت همکاری‌های امنیتی ایران و روسیه است.

رئیس مجلس اظهار امیدواری کرد: اجلاس سوچی بتواند تصمیم  درستی برای حل مسایل سیاسی سوریه اتخاذ کند.

لاریجانی در ادامه از توسعه روابط پارلمانی و افزایش همکاریهای اقتصادی میان دو کشور ایران و روسیه  استقبال و خاطرنشان کرد:  در زمینه توسعه روابط تجاری پیشنهاداتی  به دوما و فدراسیون روسیه داده شده و در حال حاضر نیز در ایران تمامی بخش ها علاقمند به همکاری با روسیه هستند.

ریشه کن کردن تروریسم در سوریه به طور کامل

نایب رئیس مجلس روسیه هم در این دیدار تصریح کرد: با همکاری بوجود آمده، مصمم هستیم تروریسم را به طور کامل در سوریه ریشه کن کنیم.

به گزارش سروش، امیلیانوف، سران آمریکا را عامل ایجاد تزلزل در ثبات منطقه خواند و در عین حال گفت: روسیه علاقمند به ادامه همکاری ها با ایران در همه زمینه ها از جمله افزایش همکاری های پارلمانی، اقتصادی و هسته ای است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۶۲

منبع
شبکه خبر
ارسال دیدگاه