اخبار برگزیده

کد خبر:3952
پ
ssss

ملاقات دبیرکل سازمان جهانی مهاجرت با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور طی ملاقات با دبیرکل سازمان جهانی مهاجرت، با توجه به ضرورت نگاه بی طرفانه به موضوع مهاجرت، از وضعیت پناهنده‎شدن مسلمانان میانمار در کشور بنگلادش، اظهار نگرانی کرد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور طی ملاقات با دبیرکل سازمان جهانی مهاجرت، با توجه به ضرورت نگاه بی طرفانه به موضوع مهاجرت از وضعیت پناهنده‎شدن مسلمانان میانمار در کشور بنگلادش، اظهار نگرانی کرد.

به گزارش سروش،  ویلیام لسی سوئینگ دبیرکل سازمان جهانی مهاجرت با ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

در این ملاقات  پس از بررسی مسائل پدیده مهاجرت و پناهندگی در منطقه ، بویژه مسائل و مشکلات پناهندگان کشور افغانستان، دو طرف بر ضرورت حل ریشه ای و پایدار مشکل مهاجرت یعنی ایجاد امنیت در کشور مبدا و توسعه اقتصادی در کشورهای مهاجر فرست تاکید کردند.

در این ملاقات، دو طرف پس از بررسی مسائل پدیده مهاجرت و پناهندگی در منطقه، بویژه مسائل و مشکلات پناهندگان کشور افغانستان، بر ضرورت حل ریشه ای و پایدار مشکل مهاجرت یعنی ایجاد امنیت در کشور مبدأ و توسعه اقتصادی در کشورهای مهاجر فرست تاکید کردند.

 

در این ملاقات دکتر ذوالفقاری بر ضرورت نگاه بی طرفانه به موضوع مهاجرت و پناهندگی و حفظ کرامت انسان ها اشاره و از وضعیت تاسف بار مسلمانان میانمار که به دلیل کشتار فجیع در زادگاهشان به کشور بنگلادش پناهنده شده اند، اظهار نگرانی کرد.

 

به گزارش سروش،  ویلیام لسی سوئینگ نیز اظهار امیدواری کرد سازمان مورد تصدی وی در آینده بتواند در حل مشکلات مهاجرین و پناهندگان نقش موثرتری ایفا کند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۵۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۰

ارسال دیدگاه