اخبار برگزیده

کد خبر:4066
پ
۱۳۹۵۰۴۱۶۱۷۰۲۱۳۴۸۸۰۸۷۵۲۴

هدف از سفر معاون‌ اول رئیس‌جمهور به بولیوی

معاون اول رئیس‌جمهور در جریان سفر به بولیوی هدف از سفر خود به این کشور‌ را شرکت در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز عنوان کرد.

معاون‌ اول رئیس‌جمهور در جریان سفر به بولیوی هدف از سفر خود به این کشور‌ را شرکت در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز عنوان کرد.

به گزارش سروش،معاون اول رئیس جمهوری گفت: ایران به عنوان کشوری که دارای بزرگترین ذخایر گاز طبیعی در جهان است، نقش فعالی در مجمع کشورهای صادرکننده گاز و ایجاد هماهنگی در جهت توسعه و ارتقاء گاز در سبد انرژی جهان ایفا می کند.

هدف ازسفر معاون‌ اول رئیس‌جمهور به بولیوی

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در جریان سفر به بولیوی، پس از ورود به فرودگاه سانتاکروز، در‌ جمع خبرنگاران، هدف از سفر خود به این کشور‌ را پاسخ به دعوت رییس جمهور بولیوی و شرکت در چهارمین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز عنوانو ماطر نشان کرد: در این نشست، دیدگاهها و مواضع جمهوری اسلامی ایران‌ را ‌درباره انرژی و گاز طبیعی مطرح خواهیم کرد.

معاون‌ اول رئیس‌جمهور ادامه داد: در‌حاشیه این اجلاس، چنانچه فرصتی فراهم شود، دیدارهایی نیز با مقامات کشور‌ بولیوی و‌ مقامات شرکت کننده در اجلاس خواهم داشت و در خصوص مسائل جهانی و مسائل منطقه خاورمیانه گفتگو خواهیم کرد.

اسحاق جهانگیری انرژی را از مهمترین پیش نیازهای توسعه کشورها برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه کشورهای تولید کننده و صادرکننده گاز، با پیش بینی نسبت به آینده وضعیت انرژی، ۱۷ سال پیش تصمیم به ایجاد مجمع کشورهای صادرکننده گاز گرفتند و‌ امروز این مجمع به نهادی تاثیرگذار در حوزه انرژی در عرصه بین الملل تبدیل شده است.

به گزارش سروش٬ وی همچنین در پایان آمریکای لاتین را منطقه ای پراهمیت دانست و گفت: توسعه و ‌گسترش همکاری با کشورهای آمریکای لاتین از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

 جمعیت بولیوی ۱۰ میلیون نفر و زبان‌های رسمی آن اسپانیایی، کچوآ، آیمارا و واحد پول این کشور بولیویانا نام دارد و نظام حکومتی آن دموکراسی است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۲۵۹۶۰

کد اپراتور:۳۱۴۹۲

ارسال دیدگاه