کد خبر:4204
پ
گروه خوشنویسی چلیپا

گروه چلیپا اولین نمایشگاه خوشنویسان را برگزار می کند

گروه چلیپا اولین نمایشگاه خوش‌نویسان را از چهار تا چهاردهم آذرماه در گالری ابوالفضل عالی برگزار می کند.

گروه چلیپا  اولین نمایشگاه خوش‌نویسان را از چهار تا چهاردهم آذرماه در گالری ابوالفضل عالی برگزار می کند.

 

به گزارش سروش، نمایشگاه آثار هنرمندان خوش‌نویس گروه چلیپا در کنار آثار اساتیدی همچون سیدحسین و سیدحسن میرخانی و استاد کیخسرو خروش، روز شنبه چهارم آذرماه در گالری عالی افتتاح خواهد شد.

 

اولین نمایشگاه خوش‌نویسی این گروه از چهار تا چهاردهم آذرماه در گالری ابوالفضل عالی برگزار خواهدشد. در این نمایشگاه آثاری از استادان پیش‌کسوت هنر خوش‌نویسی همچون سیدحسین میرخانی، سیدحسن میرخانی و کیخسرو خروش به نمایش درخواهدآمد. همچنین آثار مجید حسین‌زاده، یوسف عطوفت شمسی، علیرضا مددی، عظیم پرندی، رضا صفری، داریوش دلداده، فرشید نراقی، ناصر قاسمی، میثم فرجی و بهزاد جعفری از هنرمندان گروه چلیپا در این نمایشگاه ارائه خواهد شد.

معرفی خوش‌نویسان گروه چلیپا و اهداف آن

در متن معرفی خوش‌نویسان این گروه و اهداف آن آمده است: گروه چلیپا در سال ۱۳۹۳ با گردهمایی دوستانه جمعی از شاگردان متقدم و پیش‌کسوت حضرت استاد کیخسرو خروش تشکیل و هم‌زمان در فضای مجازی تحت همین نام شروع به فعالیت نموده که تاکنون نیز استمرار دارد.

اهداف از پیش تعیین شده گروه چلیپا در راستای اشاعه و انتشار تعالیم گران‌قدر استاد کیخسرو خروش در زمینه خوش‌نویسی نستعلیق و بالاخص تکریم و ترویج رشته‌های سطر‌نویسی، کتابت و چلیپا‌نویسی در سایه تعلیمات و تجربیات حضرت استاد ضمن حفظ و حراست از سنت اصیل قدما و معاریف این اقلام در چارچوب شیوه حضرت استاد کیخسرو خروش که میراث‌دار ماحصل و مستجمع تمام تعالیم میرزا محمدرضا کلهر، عمادالکتاب سیفی قزوینی و برادران میرخانی می‌باشند، بوده است؛ لذا در این راستا تصمیم به برگزاری اولین نمایشگاه جمعی گروه چلیپا متشکل از منتخبین و سابقین برگزیده از شاگردان مکتب خوش‌نویسی استاد کیخسرو خروش حاوی حدودا ۵ اثر از هر شرکت کننده در محل گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری با حضور جمعی از اساتید و مدعوین و علاقه‌مندان افتتاح می‌گردد؛ ان‌شاءالله تعالی.

 

 

 

به گزارش سروش، نمایشگاه خوش‌نویسی گروه چلیپا روز شنبه چهارم آذرماه از ساعت ۱۶ در گالری عالی حوزه هنری برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه