کد خبر:4193
پ
عبداله علیخانی

تهیه‌کنندگی سینما جای افراد غیر حرفه‌ای نیست

تهیه کنندگی سینما جای ورود آقازاده، دختر زاده، خانم زاده، پسر زاده و یا هر زاده دیگری که به صورت دل بخواهی قصد فعالیت در آن را دارد، نیست.

تهیه کنندگی سینما جای ورود آقازاده، دختر زاده، خانم زاده، پسر زاده و یا هر زاده دیگری که به صورت دل بخواهی قصد فعالیت در آن را دارد، نیست.

توضیح عبدالله علیخانی در خصوص عواقب ورود آقازاده ها به عرصه تهیه کنندگی سینما

به گزارش سروش، عبدالله علیخانی تهیه‌کننده سینما در خصوص عواقب ورود تهیه کنندگانی موسوم به آقازاده با کارنامه‌ای نه چندان خوب و حرفه‌ای گفت: اصلاً سینما جای ورود آقازاده، دختر زاده، خانم زاده، پسر زاده و یا هر زاده دیگری که به صورت دل بخواهی قصد فعالیت در آن را دارد، نیست. مشخص نیست این افراد که حرفه شان چیز دیگری است چگونه ورود پیدا می کنند و پول های هنگفت را از کجا وارد سینما می کنند! البته پول ها را از کجا می آورند به خودشان ربط دارد؛ ما می گوییم سینما حساب و کتاب و اصول و قواعد خودش را دارد.

 

وی افزود: بخش قابل تامل این مسئله، نیت هایی است که پشت ورود این نوع تهیه کننده ها با پول های هنگفت قرار دارد. حضور آنها اساس کار و نظم سینما را به هم می زند و نمونه آن کم کاری و یا بیکاری تهیه کنندگان حرفه ای طی چهار پنج سال اخیر است؛ افرادی که چند دهه در این سینما فعالیت داشتند. نتیجه این اتفاق فلج شدن بخش خصوصی خواهد بود.

آقازاده ها و غیرحرفه ای ها، فقط به دنبال منافع هستند

علیخانی ادامه داد: این نوع تهیه کنندگان موسوم به آقازاده و غیرحرفه ای، فقط به دنبال منافع هستند؛ هرجا منفعتی باشد ناخنکی می زنند و می روند و به محض احساس خطر در زمینه سود و منفعت، آن کار را رها کرده و می روند و نتیجه اش باقی ماندن ویرانه برای سینما و تهیه کنندگان حرفه ای خواهد بود.

این تهیه کننده اظهار داشت: البته اینطور نیست که ما بگوییم هیچ کس نباید به بخش تهیه کنندگی سینما ورود پیدا کند، بلکه می گوییم همه کارها اصول خودش را دارد و باید با حساب و کتاب باشد.

به گزارش سروش، علیخانی در پایان خاطرنشان کرد: این نمونه تهیه‌کنندگان تازه وارد و غیرحرفه‌ای، انگار پولشان را نذر سینما کردند و فقط برای تخریب آمده اند که باید به آنها گفت بروید و پولتان را نذر جای دیگری کنید و به سینما لطمه نزنید.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه