کد خبر:4322
پ
هاشمی شاهرودی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیروزی جبهه مقاومت را تبریک گفت

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام: شکست داعش، استکبار را به توطئه‌های جدید وا می‌دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیروزی جبهه مقاومت بر گروه تروریستی داعش را به رهبر معظم انقلاب، ملّت و دولت جمهوری اسلامی ایران و نیز ملّت و دولت عراق و سوریه تبریک گفت و تاکید کرد: شکست داعش، استکبار را به توطئه‌های جدید وا می‌دارد.

قدردانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از نیروی قدس سپاه

به گزارش سروش، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در این جلسه همچنین از تلاش‌ها و مجاهدات نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای جبهه مقاومت، تشکر و قدردانی کرد.

وی با گرامیداشت هفته بسیج، این نیرو را شجره‌ای طیبه و حاصل تفکر معنوی و انقلابی امام راحل و رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: بسیج، برکات بسیاری برای انقلاب، کشور و جهان اسلام داشته و دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم هوشیاری نسبت به توطئه‌های استکبار افزود: شکست داعش، استکبار را به طراحی توطئه‌های جدید وا خواهد داشت بنابراین ملّت و دولت عراق و سوریه نباید از دسیسه‌های شیطان بزرگ، آمریکا و رژیم صهیونیستی غفلت کنند، هرچند که جبهه مقاومت در غلبه بر آن دسیسه‌‌ها نیز پیروز خواهد بود.

ضرورت سرعت در بازسازی مناطق زلزله‌زده

آیت الله هاشمی شاهرودی همچنین با یادآوری حادثه دلخراش زلزله بر ضرورت سرعت در بازسازی مناطق زلزله‌زده تأکید کرد و برای آسیب‌دیدگان این حادثه، از خداوند متعال، خواستار صبر و اجر کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، به برگزاری «اجلاس بین‌‌المللی محبان اهل بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها» که در هفته گذشته برگزار شد، اشاره و خاطرنشان کرد: عنوان محبان اهل بیت (ع)، جاذبه فراوان و ظرفیت‌های بسیاری دارد که از آن می‌توان برای پیشبرد اهداف اسلامی و انقلابی استفاده کرد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ادامه این جلسه به سفر خود به نمایندگی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناطق زلزله‌ زده و حضور در ستاد بحران اشاره کرد و گفت: حدود یک دهه پیش، تدوین سیاست‌های پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از حوادث طبیعی و غیرمترقبه با استفاده از تجارب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تجربه‌هایی که در مواجهه دستگاه‌ها با زلزله بم به دست آمده بود به رهبر معظم انقلاب پیشنهاد و پس از تدوین، توسط ایشان ابلاغ شد.

پیگیری تحقق سیاست‌های یشگیری و کاهش خطرات ناشی از حوادث طبیعی و غیر مترقب

وی در پایان افزود: با این حال، آنچه امروز در مناطق زلزله ‌زده دیده می‌شود، با این سیاست‌ها و اجرای آنها فاصله دارد. بر این اساس، مهم ترین گام در پیشگیری و کاستن از آسیب‌های چنین حوادثی، پیگیری تحقق سیاست‌های این حوزه و اولویت بخشیدن به آنها است.

به گزارش سروش، در ادامه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، تبصره ۴ ماده ۳ «طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد» به عنوان موضوع اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت که پس از اظهارنظرهای موافق و مخالف، نظر مجلس شورای اسلامی عیناً تصویب شد.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه