کد خبر:4313
پ
طرح توسعه حرم مطهر علوی

طرح توسعه حرم مطهر علوی از سر گرفته شد

 طرح توسعه حرم مطهر علوی به نام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) با همت کارگران، مهندسان، استادکاران و پیمانکاران ایرانی پس از وقفه یک ماهه دوباره آغاز شد.

طرح توسعه حرم مطهر علوی به نام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) با همت کارگران، مهندسان، استادکاران و پیمانکاران ایرانی پس از وقفه یک ماهه دوباره آغاز شد.

 

 

به گزارش سروش، مدیر طرح توسعه حرم مطهر علوی از فعال شدن مجدد عملیات اجرای احداث صحن و شبستان حضرت زهرا(س) پس از وقفه یک ماهه خبر داد.

 

 

حامد امیری مدیر طرح توسعه حرم مطهر علوی اظهار کرد: عملیات اجرایی طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین به نام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) با همت کارگران، مهندسان، استادکاران و پیمانکاران ایرانی پس از وقفه یکماهه دوباره آغاز شد.

 

 

امیری درباره علت توقف عملیات اجرایی گفت: صحن حضرت زهرا(س) که بزرگترین طرح عمرانی – مذهبی در حال احداث جهان اسلام به‌شمار می‌رود، از پنجم ماه صفر پذیرای خیل زائران ایام اربعین حسینی بود، لذا جهت رفاه حال محبان اهل بیت(ع) فضای پروژه برای اسکان و بیتوته در اختیار زوار قرار گرفت.

 

 

مدیر پروژه صحن و شبستان حضرت زهرا(س) اظهار کرد: با توجه به تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات برای تکمیل فضای زیارتی طرح تا پایان امسال و اتمام کل پروژه در نیمه نخست سال آینده، عوامل اجرایی با قوت و تلاش مضاعف مشغول فعالیت هستند تا زمان از دست رفته را جبران کنند.

 

وی افزود: صحن و شبستان حضرت زهرا(س) ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا دارد که با توجه به در اختیار گذاشتن حدود ۸۰درصد از فضای طرح برای بیتوته زائران، این محل تبدیل به بزرگترین مکان متمرکز اسکان زائران اربعین در عراق شد.

 

 

امیری تصریح کرد: با همت هیات‌های مذهبی و موکب‌های مستقر در صحن، روزانه پذیرای ۶۰ هزار زائر بودیم.

 

به گزارش سروش، وی درباره آخرین وضعیت پیشرفت طرح گفت: همان طور که زائران اربعین مشاهده کرده بودند، کار ساخت سازه‌ها و سفت‌کاری کل طرح به اتمام رسیده و هم‌اکنون در طبقات همکف و مثبت یک، مراحل پایانی نماکاری و زیباسازی در حال اجراست.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه